Glenda a Peter Lipa chystajú po roku hudobné prekvapenie (FOTO, VIDEO)

BRATISLAVA, 14. januára 2015 (tlacovasprava.sk) – Kubánska speváčka a flautistka Glenda sa takmer po roku opäť predstaví na jednom pódiu s kultovou postavou slovenskej jazzovej scény – Petrom Lipom. Mladá hudobníčka vystúpi v stredu 14. januára ako hostka na jeho koncerte v juhomoravskom Znojme, ktoré je oddnes dejiskom tradičného JazzFestu.

Kubánska speváčka a flautistka Glenda
Kubánska speváčka a flautistka Glenda

Okúzľujúca muzikantka sa s Lipom predvedie o 19:00 v krásnej Štukovej sále Louckého kláštora. Lístky na koncert sa dajú v predpredaji kúpiť za 250 českých korún, na mieste bude vstupné o 50 korún drahšie.

Glenda s Lipom naposledy vystúpila vlani v januári v bratislavskom Kempinski Hotel River Park, kde bola hlavnou hviezdou práve hudobníčka z Havany a najznámejší slovenský jazzový spevák sa zhostila úlohy špeciálneho hosťa.

Spoločne si okrem iných zaspievali aj taliansku klasiku v štýle bossa nova – dueto Quando Quando Quando. Pre JazzFest Znojmo chystá dvojica ďalšiu špecialitu.

“Publiku predstavíme skladbu, ktorú sme ešte nikdy predtým spolu nespievali. Bude to prakvapenie, o akú pieseň pôjde si zatiaľ necháme pre seba,” povedala s úsmevom rodáčka z Havany.

Pár týždňov po koncerte v Znojme vycestuje talentovaná muzikantka naspäť do kubánskej metropoly, aby tam v nasledujúcich mesiacoch ďalej pokračovala na nahrávaní skladieb pre debutový album. Zatiaľ z neho zverejnila jedinú pieseň – singel In Search Of, ku ktorému vznikol aj videoklip.

Glenda je pod touto skladbou podpísaná ako spoluautorka hudby i textu. Okrem nej má v hudbe a texte prsty aj hollywoodsky skladateľ Alan Roy Scott, ktorý má za sebou spolupráce s takými hviezdami ako Céline Dion, Steviem Wonderom či Cyndi Lauper.

O časť hudobnej zložky sa postaral gitarista Peter Tomko, známy ako člen kapely Mariána Čekovského, produkciu mal na starosti Danton Supple, ktorý si meno urobil ako producent albumu X&Y (2005) od Coldplay. Singel je dostupný na YouTube, na streamingových službách Spotify, Deezer a Soundcloud a tiež v iTunes store.

Video: Glenda – In Search Of (official video)

http://www.iamglenda.com
http://www.facebook.com/GlendaWorld

Glenda Jopo Lopez Polacek
Kubánska speváčka a flautistka Glenda

Photos: Martin Machaj (www.martinmachaj.com)

Ján Papač
PR manager
+421 907 143 895
janko@kuulfabrik.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.