ŠKODA zverejnila cenník nového modelu Rapid Spaceback Monte Carlo

BRATISLAVA, 26. januára 2015 (tlacovasprava.sk) – Úspešný modelový rad ŠKODA Rapid Spaceback prichádza v atraktívnom športovom prevedení Monte Carlo. Cena na slovenskom trhu začína na sume 14 920 € pre verziu s benzínovým motorom 1,2 MPI 55 kW. Zaujímavé novinky ponúkajú aj štandardné modely ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback. Prvýkrát sú k dispozícii s inovatívnou funkciou SmartGate, ktorá umožňuje zobrazenie dát o vozidle v špeciálnych aplikáciách na smartfóne. Ďalšou novinkou pre modely Rapid/Rapid Spaceback sú praktické Cargo-elementy v batožinovom priestore.

ŠKODA Rapid aj ŠKODA Rapid Spaceback patria medzi najatraktívnejšie kompaktné vozidlá. ŠKODA Rapid bola na trh uvedená v roku 2012. ŠKODA Rapid Spaceback, prvý kompaktný hatchback značky, je na trhu od roku 2013. Obe verzie sú u zákazníkov veľmi obľúbené. V roku 2014 sa predaje modelov ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback zvýšili o 113,3 % na 221 400 vozidiel. Modelový rad Rapid sa tak stal v roku 2014 druhým najpredávanejším hneď po modeli ŠKODA Octavia.

Rapid Spaceback Monte Carlo

ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo na slovenskom trhu od 14 920 €
ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo na slovenskom trhu od 14 920 €

ŠKODA Rapid Spaceback, predstavená na jeseň roku 2013, vyniká svojím atraktívnym, dynamickým a sviežim dizajnom a oslovuje najmä skupinu mladých zákazníkov. Model Monte Carlo potvrdzuje tieto emocionálne ambície a zaujme svojou dynamikou a vzhľadom. Športový charakter vozidlu dodávajú čierny rámik masky chladiča, nasávací otvor v nárazníku s čiernym voštinovým výpletom, čelné xenónové svetlomety, hmlové svetlomety (s funkciou Corner) a zadné združené svetlomety v čiernom vyhotovení.

Prahy sú osadené čiernymi nástavcami. Predný a strešný spojler spolu s difúzorom zadného nárazníka sú taktiež lakované čiernou farbou. Elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie zrkadlá majú čierny kryt.  Okno piatych dverí a zadné bočné okná sú vybavené sklami s vyšším stupňom tónovania (SunSet). Exkluzivitu celého konceptu podčiarkuje panoramatická strecha s predĺženým sklom veka batožinového priestoru.

ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo: Nový trojramenný multifunkčný kožený volant s ovládaním rádia je obšitý červenou niťou rovnako ako manžeta radiacej páky. Kožou je potiahnutá aj hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy.
ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo: Nový trojramenný multifunkčný kožený volant s ovládaním rádia je obšitý červenou niťou rovnako ako manžeta radiacej páky. Kožou je potiahnutá aj hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy.

Rapid Spaceback Monte Carlo je sériovo vybavený čiernymi 16“ diskami z ľahkých zliatin Italia, na želanie sa dodávajú aj 17“ disky z ľahkých zliatin Savio. Pre verziu Monte Carlo sú k dispozícii vybrané farby z palety modelu Rapid, novinkou navyše je sivá Steel.

Športový vzhľad pokračuje aj v interiéri vozidla Rapid Spaceback Monte Carlo. Nový trojramenný multifunkčný kožený volant s ovládaním rádia je obšitý červenou niťou rovnako ako manžeta radiacej páky. Kožou je potiahnutá aj hlavica radiacej páky a rukoväť ručnej brzdy. Výplne dverí a palubná doska sú čierne, palubná doska má navyše dekoračnú lištu v karbónovom dizajne.
Vo vozidle sú športové sedadlá v čierno-červeno-sivej kombinácii so sivými pozdĺžnymi pruhmi. Nechýbajú atraktívne pedále s krytmi z ušľachtilej ocele a červeno obšité čierne vkladané textilné koberčeky.

Rapid Spaceback Monte Carlo obsahuje viacero prvkov ešte zvyšujúcich užívateľský komfort ako sú automatická kllimatizácia Climatronic, tempomat, elektrické ovládanie zadných okien, zadné parkovacie senzory, výsuvné ostrekovače čelných svetlometov, 6 reproduktorov, plnegrafický displej palubného počítača Maxi DOT, svetelný asistent s dažďovým senzorom, asistent rozjazdu do kopca, výškovo nastaviteľné sedadlo spolujazdca a rozšírené multimediálne rozhranie (USB s audiovstupom).

Na predných a zadných prahoch sú plastové dekoračné lišty s hliníkovým vzhľadom, vpredu s logom Monte Carlo.

Ponuka motorov

Rapid Spaceback Monte Carlo je v ponuke s kompletnou paletou motorov pre model Rapid Spaceback. K dispozícii sú benzínové agregáty 1,2 MPI/55 kW (75 k), 1,2 TSI/63 kW (86 k), 1,2 TSI/77 kW (105 k) a 1,4 TSI/90 kW (122 k). Ponuka dieselových motorov zahŕňa dva agregáty s priamym vstrekovaním paliva common-rail: 1,6 TDI/66 kW (90 k) a 1,6 TDI/77 kW (105 k).

Cena modelu ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo na slovenskom trhu začína na sume 14 920 € pre verziu s benzínovým motorom 1,2 MPI 55 kW.

Ďalšou novinkou modelu ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback je funkcia SmartGate. Jej prostredníctvom je možné v určitých aplikáciách smartfónu zobrazovať, ukladať a využívať jednotlivé dáta o vozidle, ako je spotreba, priemerná rýchlosť, náklady a ďalšie informácie o každej jednotlivej jazde. Dáta sa prenášajú bezdrôtovo pomocou WiFi.

Štandardné modely ŠKODA Rapid a ŠKODA Rapid Spaceback navyše získali aj nové Cargo-elementy na bezpečné upevnenie nákladu v batožinovom priestore. Tieto prvky sú v batožinovom priestore uložené v zloženom stave, takže nezaberajú veľa miesta, ak nie sú používané. V prípade potreby sa jednoducho rozložia a upevnia pomocou suchých zipsov. Novinkou v modelovom rade Rapid sú tiež 16-palcové kolesá z ľahkých zliatin v dizajne Rock.

Fotogaléria:

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

ŠKODA AUTO
je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily, má v súčasnosti sedem modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb, v roku 2014 dodala zákazníkom, prvýkrát v jednom kalendárnom roku, celosvetovo viac ako 1 milión vozidiel, od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky, prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi, zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.