Unicorn Systems SK dokončil pre SEPS nasadenie informačného systému mTMF

BRATISLAVA, 26. januára 2015 (tlacovbasprava.sk) – Spoločnosť Unicorn Systems SK dokončila pre spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (ďalej len SEPS), nasadenie informačného systému mTMF, ktorý zaisťuje integráciu všetkých zúčastnených prevádzkovateľov prenosových sústav a organizátorov trhov na prepojenom slovenskom, českom, maďarskom a rumunskom dennom trhu s elektrinou.

Ako uvádza tlačová správa spoločnosti SEPS, a.s. , koncom minulého roka bola spustená prevádzka rozšíreného Market Coupling-u, ktorý integruje slovenský, český, maďarský a rumunský denný trh s elektrinou, označovaný aj ako 4MMC. Spoločnosť Unicorn Systems SK na základe prijatých požiadaviek dodala pre spoločnosť SEPS centrálny komunikačný uzol zaisťujúci výmenu informácií a dát medzi prevádzkovateľmi prenosových sústav (ČEPS, SEPS, MAVIR a Transelectrica) a organizátormi trhov (OTE, OKTE, HUPX a OPCOM).

Systém mTMF je kľúčovým z pohľadu prevádzkovateľov prenosových sústav, zaisťuje výmenu dát v pre-couplingovej aj post-couplingovej fáze, jeho existencia taktiež zásadne zjednodušuje celkovú architektúru a prispieva k celkovej spoľahlivosti. Dodané technické riešenie podporuje dosiahnutie spoločného cieľa EÚ, ktorým je jednotný trh s elektrinou vytvorený rozširovaním regionálnych iniciatív, medzi ktoré patrí aj 4MMC.

Jaroslav Kubinec, výkonný riaditeľ sekcie obchodu SEPS, povedal: “Považujem za ocenenie našej spoločnosti a našich odborníkov prevádzkujúcich pôvodný systém TMF, že nám naši zahraniční partneri dali opätovnú dôveru v procese vývoja a implementácie a následne súhlasili s tým, aby SEPS prevádzkoval centrálny systém mTMF pre rozšírený formát Market Couplingu v podobe 4MMC. Spoločnosť Unicorn Systems SK potvrdila, že je spoľahlivým partnerom, keď v úzkej spolupráci s našimi odborníkmi bolo riešenie, ktoré odsúhlasili aj ostatní prevádzkovatelia prenosových sústav, v dohodnutých termínoch úspešne nasadené”.

“Som rád, že Unicorn Systems SK sa mohol zúčastniť tohto európskeho projektu a dodať riešenie, ktoré prispieva k bezproblémovému a stabilnému fungovaniu CZ-SK-HU-RO Market Couplingu a spoľahlivo integruje všetkých partnerov,” uviedol Miloš Dvořák, Managing Director Unicorn Systems SK.

O Unicorn Systems
Unicorn Systems je renomovaná európska spoločnosť, ktorá poskytuje najväčšie informačné systémy a riešenia z oblasti informačných a komunikačných technológií. Dlhodobo sa sústreďujeme na vysokú pridanú hodnotu a konkurenčnú výhodu v prospech našich zákazníkov. Pôsobíme na trhu už od roku 1990 a za ten čas sme vytvorili rad špičkových a rozsiahlych riešení, ktoré sú rozšírené a používané v najvýznamnejších podnikoch v rôznych odvetviach. Máme tie najlepšie referencie z oblasti bankovníctva, poisťovníctva, telekomunikácií, energetiky, priemyslu, obchodu, ako aj verejného sektora. Našimi zákazníkmi sú popredné a najväčšie firmy. Detailne poznáme celé spektrum podnikateľských odvetví. Rozumieme princípom ich fungovania, ale aj špecifickým potrebám našich zákazníkov. Naše komplexné tímy systematicky vzdelávaných odborníkov dokonale ovládajú všetky v súčasnosti obvyklé produktové rady, komponenty, technológie, a preto v podstate nemáme žiadne technologické obmedzenia. Napriek tomu, že pri práci uplatňujeme mnoho revolučných myšlienok, vlastné dodávky riešení podliehajú osvedčeným kritériám – kvalita, kvantita, termín a cena.

O SEPS
Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., garantuje bezpečné, spoľahlivé, kvalitné a ekonomicky efektívne prevádzkovanie prenosovej sústavy a zabezpečuje jej trvalo udržateľný rozvoj a technologické napredovanie, pričom zohľadňuje princípy ochrany životného prostredia. Ako rešpektovaný subjekt na trhu s elektrinou sa aktívnou spoluprácou so zahraničnými partnermi podieľa na rozvoji európskeho trhu s elektrinou a poskytuje kvalitné služby zákazníkom. Zároveň garantuje transparentný a nediskriminačný prístup k sústave. Spoločnosť ctí princípy spoločensky zodpovedného podnikania, dbá o zhodnocovanie aktív a vytváranie bezpečného a zdravého pracovného prostredia.

Kontakt pre médiá:
Bc. Kateřina Vaňková
Assistant
VIG Production s.r.o.
Mob.: +420 602 272 365
E-mail: katerina.vankova@vigproduction.cz
Jankovcova 49/1037, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.