Dodávateľ tepla a teplej vody pre vyše 98 000 domácností na Slovensku mení obchodné meno

BRATISLAVA, 28. januára 2015 (tlacovasprava.sk) – Medzinárodné aktivity skupiny Dalkia sa od 25. júla 2014 plne začlenili do skupiny Veolia. V dôsledku toho došlo aj na Slovensku k zmene akcionárskej štruktúry Dalkieod 23. januára 2015 dochádza aj k zmene obchodného mena. Dalkia na Slovensku bude pôsobiť pod názvom Veolia Energia.

Dalkia na Slovensku sa mení na Veolia Energia
Dalkia na Slovensku sa mení na Veolia Energia

Skupina Veolia zabezpečuje energetické služby a dodáva teplo 2,4 miliónom domácností na celom svete a prevádzkuje 76 000 energetických zariadení. Na Slovensku Veolia Energia zabezpečuje dodávku tepla a teplej vody pre viac ako 98 000 domácností v 27 mestách a obciach, poskytuje celý rad podporných služieb pre 59 priemyselných klientov a úspešne rozvíja projekty energetickej efektívnosti. Veolia Energia zamestnáva na Slovensku 850 ľudí.

Zmena akcionárskej štruktúry a integrácia aktivít Dalkie na Slovensku do skupiny Veolia nám otvára ešte väčšie možnosti spolupráce s ostatnými divíziami skupiny v oblastiach vodného a odpadového hospodárstva. Skupina Veolia je už viac ako 160 rokov hrdým partnerom v oblasti služieb pre komunálny a priemyselný sektor,” povedal v tejto súvislosti generálny riaditeľ Veolie Energia na Slovensku Miroslav Kot.

Skupina Veolia je celosvetovým lídrom v oblasti optimalizácie manažmentu zdrojov. Viac ako 187 000 zamestnancov skupiny na celom svete navrhuje a zabezpečuje služby súvisiace s manažmentom energetických služieb, vodohospodárskych služieb a s manažmentom odpadového hospodárstva. Svoje služby poskytuje priemyselným klientom, súkromným subjektom, verejnej správe i občanom. Prostredníctvom troch navzájom sa dopĺňajúcich oblastí, v ktorých skupina pôsobí, prispieva Veolia k rozširovaniu prístupu k zdrojom, k ich ochrane a obnove.

V roku 2013 zásobovala skupina Veolia 94 miliónov ľudí pitnou vodou, pre 62 miliónov ľudí zabezpečila služby súvisiace s odvodom a čistením odpadových vôd, vyprodukovala 54 miliónov megawatthodín energie a 38 miliónov ton odpadu zhodnotila v podobe energie, resp. nových materiálov. Skupina dosiahla konsolidované výnosy vo výške 23,4 miliardy eur.

Kontakt:

Tatiana Birošová
špecialista pre komunikáciu a marketing
Veolia Energia Slovensko, a.s.
tel.: +421 2 ​6820 7282 / mobil: ​+421 905 759 414
e-mail: tatiana.birosova@veolia.com
​Einsteinova 25, 851 01  Bratislava, Slovakia

Media Relations Veolia Group
Laurent Obadia – Sandrine Guendoul -Stéphane Galfré
Tel. + 33 1 71 75 12 52
sandrine.guendoul@veolia.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.