*
článok
Gastro, Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY

Test ručných šľahačov od dTest: Ako dopadlo nezávislé hodnotenie 12 výrobkov?

BRATISLAVA, 12. februára 2015 (tlacovasprava.sk) –  K jedným z najstarších pomocníkov v kuchyni patrí určite ručný šľahač. Hádam ani neexistuje kuchyňa, v ktorej by ste tento spotrebič nenašli. Ale aj keď naoko rovnako vyzerajúce ručné šľahače môžu vyvolávať zdanie, že na značke nezáleží, rozdiel v ich kvalite a vo funkciách môže byť veľmi významný.

Ušľahať bielky alebo spracovať cesto zvládne bez väčších problémov naozaj každý z nich, dôležité je však brať do úvahy aj ich ďalšie pridané funkcie, spôsob obsluhy a taktiež hlučnosť, ktorá by nemala byť veľmi vysoká. V neposlednom rade je to určite aj jeho konštrukčné spracovanie, aby sa šľahač nerozpadol hneď pri prvom náročnejšom šľahaní, a váha, aby pri práci nebolela ruka.

Víťaz dTestu Bosch MFQ 4020

Jedným z posledných testov nezávislého spotrebiteľského časopisu dTest bolo práve overovanie kvality ručných šľahačov. Do testu bolo zaradených celkovo dvanásť spotrebičov, hodnotených na základe kritérií funkcia (55 percent), obsluha (30 percent), hlučnosť (10 percent) a konštrukcia a spracovanie (5 percent).

Víťazom testu sa stal ručný šľahač Bosch MFQ 4020, ktorý si nielenže spoľahlivo poradil so základnými úkonmi ako šľahanie a hnietenie, ale zároveň bola ocenená jeho jednoduchosť, praktickosť, funkčnosť, nízka hmotnosť a extra tichý režim. Zároveň bol ako jediný spomedzi testovaných spotrebičov označený pečiatkou „výhodný nákup“.

Hlučnosť prístroja je dôležitá

dTest Test ručných šľahačov ručný šľahač

dTest: Test ručných šľahačov. Víťazom testu sa stal ručný šľahač Bosch MFQ 4020.

Pri kuchynských spotrebičoch mnohokrát nesledujeme dôležitý faktor, a tým je ich hlučnosť. Už rozdiel čo i len pár decibelov však vie z tichej kuchyne urobiť hlučnú miestnosť, v ktorej varenie prestáva byť radosťou. Bosch MFQ 4020 z edície Styline sa vyznačuje extra tichým chodom, ktorý je minimálne o desať, no v niektorých prípadoch aj o viac ako 25 percent tichší ako iné ručné šľahače. Nečudo, že tak v teste získal ako jediný hodnotenie veľmi dobre so ziskom až 83 percent, pričom druhé najvyššie hodnotenie šľahača inej značky bolo s výrazným rozdielom, a to len 66 percent.

Pohodlne a jednoducho

Ovládanie, jednoduchosť zostavenia, čistenie či stabilita šľahača, toto všetko ovplyvňuje prístroj a jeho funkčnosť. Aj v tomto posudzovaní získal Bosch MFQ 4020 najvyššie bodovanie, a to 82 percent, pričom taktiež ako jediný získal, tak ako pri hodnotení hlučnosti, známku veľmi dobre. Medzi najvýznamnejšie pozitíva patrila skutočnosť, že na šľahači sa nečistoty takmer neusadzovali, jeho čistenie bolo veľmi jednoduché a navyše všetky šľahače a háky je možné umývať v umývačke riadu. Takisto pri hodnotení konštrukcie a spracovania, v rámci ktorého boli sledované faktory, ako napríklad kvalita spojov, odolnosť farby a voči poškrabaniu a dizajn, získal hodnotenie veľmi dobre, a to vďaka zisku 100 percent.

Ručný šľahač BOSCH
MFQ 4020
Cena: 79 eur*

* Odporučená maloobchodná cena výrobcu. Táto cena je orientačná, konečnú cenu produktu stanovia jednotliví predajcovia.

BSH Hausgeräte GmbH
BSH Hausgeräte GmbH je medzinárodná korporácia s ročným obratom vo výške 10 miliárd EUR, ktorá vznikla v roku 1967. Dnes prevádzkuje 40 tovární v 13 krajinách v Európe, USA, Ázii a  Latinskej Amerike. Spoločne s globálnou predajnou a servisnou sieťou zastrešuje približne 70 dcérskych spoločností v 50 krajinách sveta a zamestnáva dovedna vyše 50 000 pracovníkov. Na slovenský trh vstúpila v novembri 2001 ako BSH domácí spotřebiče s. r. o. – organizačná zložka Bratislava.

Kontakt pre médiá:
Iveta Haulikova
+421 905 168 651
haulikova@everyvent.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: