Darované počítače pomôžu deťom z domova v Liptovskom Hrádku

LIPTOVSKÝ HR8DOK, 26. februára 2015 (tlacovasprava.sk) – Deťom v detskom domove tzv. rodinného typu v Liptovskom Hrádku pribudli nové počítače. Pomôžu im pri príprave na vyučovanie, ale i pri zdokonaľovaní IT zručností.

„Kladieme veľký dôraz na to, aby sa naše deti mohli rozvíjať komplexne a boli pripravené po odchode z nášho zariadenia na život v reálnom svete. S tým nevyhnutne súvisí aj príprava na budúce povolanie, k čomu dnes už orientácia v rámci IT technológií neodmysliteľne patrí“ oceňuje prínosy daru Zdenko Michalides, riaditeľ Detského domova v Liptovskom Hrádku. Ako dodáva, ich detský domov sa dlhodobo snaží o to, aby deti boli v čo najväčšej miere vychovávané v samostatných skupinách, ktoré simulujú život v skutočnej rodine. Má to pozitívny vplyv na ich zdravotný a psychický stav, ale i rozvoj morálnych vlastností. Životný priestor detí je upravený tak, aby mohli vyrastať vo vlastných detských izbách a mali kreatívne prostredie na svoj rozvoj.

„Detskému domovu v Liptovskom Hrádku sme sa rozhodli pomôcť vecne, ale i finančne práve z týchto dôvodov. Od roku 2009 sme podporili tento domov finančnou sumou v celkovej výške 16 980 €. Veľmi pozitívne hodnotíme posun, ktorý je pri troche dobrej vôle a práve pomoci zvonku možné zrealizovať v rámci starostlivosti o deti, ktoré sa nie zo svojej viny ocitli mimo svojich skutočných rodín“ hovorí Richard Lörincz, marketingový riaditeľ spoločnosti PROFI CREDIT Slovakia.

Detský domov je pozitívnym príkladom, ako sa od roku 1991 z veľkokapacitného domova internátneho typu, postupne stal domov, ktorý svojím fungovaním približuje život v bežných rodinách. „Od roku 2005 sa nám postupne podarilo získať niekoľko rodinných domov, čo nám umožnilo začať sa starať o zverené deti v užších skupinách. V súčasnosti máme  stanovenú kapacitu zariadenia na 62 detí, z toho 2 samostatné skupiny po 10 detí, 4 samostatné skupiny  po 8 detí a skupina mladých dospelých“ spresňuje fungovanie domova jeho riaditeľ.

Skupina PROFI CREDIT podporuje každoročne stále viac dobročinných organizácií, aktivít, ale i jednotlivcov, a to nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Poľsku a Bulharsku. Spoločnosť sa stala v Česku v roku 2014 novým hlavným partnerom Detského fondu OSN UNICEF.

Kontakt:
Richard Lörincz
marketingový riaditeľ PROFI CREDIT Slovakia, s.r.o.
richard.lorincz@proficredit.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.