10 krokov ako spoľahlivo zlikvidovať pleseň

BRATISLAVA, ROVINKA, 11. marca 2015 (tlacovasprava.sk) – Plesne sú všade. V zimných a chladných mesiacoch, keď sa menej vetrá, ich lákajú vlhké  a teplé zákutia, ako sú miesta okolo okien, dverí, kuchyne alebo kúpeľne. Spočiatku vyzerajú neškodne, ale verte, že dokážu spôsobiť závažné ochorenia.

Plesne, teda mikroskopické huby a ich spóry nájdete na stenách, parapetoch, medzi obkladačkami, v škárach, na oknách aj pod obkladom. Môžu vyvolávať  závažné zdravotné problémy, ako sú alergické reakcie, kašeľ, astmu, zápal priedušiek, pľúcne mykózy a u citlivejších jedincov kožné alergie, či ekzémy. Dlhodobé vystavenie sa plesniam spôsobuje chronickú precitlivenosť, bolesti hlavy, migrény a problémy s dýchaním.

10 krokov ako spoľahlivo zlikvidovať pleseň

1. Znižujte vlhkosť vzduchu. Plesniam vyhovuje vlhkosť nad 60 % a teploty medzi 18 až 28 °C. Vzdušnú vlhkosť zvyšujú varenie, pranie, sušenie bielizne v interiéri, sprchovanie sa, ale aj dýchanie.

2. Najjednoduchším preventívnym opatrením je vetranie a krížové vetranie, teda prievan. Prúdeniu vzduchu pomáha, ak medzi nábytkom a stenou je aspoň 5 cm medzera.  Nezabúdajte na pravidelné a časté vysýpanie smetí, dezinfekciu chladničky, mrazničky, kúpeľní a kuchyne.

3. Pri odstraňovaní plesní používajte ochranné pomôcky  – gumené rukavice, ochranu očí, prípadne rúško.

Prípravok FungiSPRAY z portfólia spoločnosti STACHEMA získal prestížnu česko-slovenskú cenu Obal roku 2014. Vo svojej kategórii bol jediným oceneným exponátom. Zaujal použitým materiálom a precízne umiestnenou etiketou na ergonomickej fľaši s rozprašovačom.
Prípravok FungiSPRAY z portfólia spoločnosti STACHEMA získal prestížnu česko-slovenskú cenu Obal roku 2014. Vo svojej kategórii bol jediným oceneným exponátom. Zaujal použitým materiálom a precízne umiestnenou etiketou na ergonomickej fľaši s rozprašovačom.

4. Používajte účinné prostriedky. V ideálnom prípade tie, ktoré majú testy z akreditovaných laboratórií, napríklad FungiSPRAY od spoločnosti STACHEMA Bratislava a.s. určený na dokonalú likvidáciu plesní v interiéri aj v exteriéri.

5. Ak vám vadí zápach chlóru, použite prípravok bez chlóru. FungiSPRAY je dostupný v dvoch variantoch: chlórový aj bezchlórový, pričom bezchlórový má dlhodobý preventívny účinok a možno ho použiť aj tam, kde žijú alergici.

6. Pleseň pred aplikáciou prípravku neodstraňujte a už vôbec nie mechanicky! Spóry sa vzduchom prenesú na iné miesto a do dýchacích ciest.

7. Napadnuté miesta postriekajte prípravkom zo vzdialenosti cca 10 cm.

8. Po doporučenej dobe pôsobenia (informácia na obale prípravku) pleseň za mokra mechanicky odstráňte – kefou alebo handrou namočenou v prípravku FungiSPRAY.

9. Pri silnom napadnutí plesňami postup opakujte (bod 6. až 8.).

10. Po použití uzáver rozprašovača prepnite do polohy „vypnuté“.

FungiSPRAY je prípravok s fungicídnym účinkom určený na likvidáciu plesní v interiéri aj v exteriéri. Je dostupný v dvoch variantoch: chlórový a bezchlórový, pričom bezchlórový má dlhodobý preventívny účinok. Použitie nachádza predovšetkým v domácnostiach, v zdravotníctve, potravinárstve, vo veterinárnych zariadeniach a v poľnohospodárstve.

Obal produktu FungiSPRAY získal ocenenie Obal roku 2014 v kategórii Čistiace a pracie prostriedky (zhotoviteľ OTK GROUP, a.s.). Prestížnu cenu udeľuje už od roku 1995 Obalový institut SYBA.

Praktický obal sa vyznačuje ergonomickou fľašou s rozprašovačom. Fľaše sú vo variantoch 500 ml a väčšie balenie 1000 ml.

Viac informácií o FungiSPRAY na stránke výrobcu alebo na Facebooku.

Informácie o spoločnosti:
Spoločnosť STACHEMA Bratislava a.s. bola založená v roku 1991. Má vlastný vývojový program a vysoko kvalifikované technologické poradenstvo a je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2009. Firma je  tuzemským výrobcom a dodávateľom kompletného sortimentu stavebnej chémie, materiálov pre povrchové úpravy, špeciálnych maltových zmesí, ale aj chemických prípravkov pre ošetrovanie dreva,  fungicídnych prípravkov a bazénovej chémie.

Kontakt pre médiá:
Tibor TABERY
+421902 77 080
STACHEMA Bratislava a.s.
P.O.BOX 9, 900 41 Rovinka 411
http://www.stachema.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.