*
článok
Doprava & Motorizmus, TLAČOVÉ SPRÁVY, Šport & Fitness

Christian Malchárek prvým Slovákom v sérii NASCAR

BRATISLAVA, 30. marca 2015 (tlacovasprava.sk) – Slovenský automobilový pretekár Christian Malchárek bude v tomto roku prvým Slovákom v slávnej sérii NASCAR. V európskej sérii Nascar Whelen bude pretekať v kategórii Elite 2 v Chevrolete SS rakúskeho tímu DF1 Racing.

Viedenská stajňa má svoj hlavný stan v tomto roku rozložený na Slovakia Ringu pri Bratislave a už má za sebou aj prvé predsezónne testovanie.

Chevrolet SS číslo 66 bude Christian Malchárek zdieľať so slávnym tímovým kolegom: v spomínanej kategórii Elite 2 bude jazdiť talentovaný Slovák, v Elite 1 bude silný 500-koňový stroj pilotovať Francúz Christophe Bouchut, víťaz legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans.

Prvé spoločné testovanie na našom jedinom okruhu malo pomôcť k zoznámeniu sa oboch jazdcov a nájdeniu spoločnej reči pri hľadaní správneho nastavenia. Christian Malchárek odjazdil na 5922 metrov dlhej dráhe takmer 2 hodiny čistého času. „Z prvého spoločného testovania mám veľmi dobrý pocit,“ povedal Christian Malchárek.

„Myslím si, že s mojim tímovým kolegom Bouchutom budeme dobre spolupracovať a že budeme  dobrý tím. Ešte stále mám veľa priestoru na zlepšenie, zvykám si na novú techniku ako aj na nový spôsob jazdy, keďže je veľmi odlišný od toho, na ktorý som bol doteraz zvyknutý. Dúfam, že zlepšenie sa dostaví čo najskôr a že budeme bojovať o čo najvyššie priečky. Momentálne strácam na Christophea 1,8 sekundy,  čo je podľa šéfa tímu Norberta Walchhofera veľmi dobrý výsledok. Už sa neviem dočkať začiatku sezóny a prvých pretekov vo Valencii.“

Začiatok sezóny 2015 Nascar Whelen Euro Series je naplánovaný na 25. apríla.

Fotogaléria:

Kontakt pre médiá:
Race Pro Media s.r.o.
rpm.svk@gmail.com

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: