Slovenská spoločnosť TMR kupuje najstarší zábavný park v Poľsku

DAMANOVSKÁ DOLINA, 14. apríla 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vyhlásila 14. apríla 2015, že sa definitívne dohodla na prevzatí 75% podielu v Sliezskom zábavnom parku od poľskej spoločnosti WPKiW S.A. TMR sa zaväzuje investovať do modernizácie parku 120 mil. PLN (30 mil. EUR) v priebehu piatich rokov. Od 1. mája 2015 začína TMR prevádzkovať Śląskie Wesołe Miasteczko pri poľskom meste Chorzów.

TMR získa v SPV 75% podiel za 30 mil. PLN

Po mesiacoch rokovaní sa predstavenstvo TMR definitívne dohodlo s poľskou spoločnosťou WPKiW S.A., vlastniacou Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri poľskom Chorzówe na vstupe TMR ako strategického investora do projektu modernizácie parku a 14. apríla 2015 podpísalo s predstavenstvom spoločnosti WPKiW S.A., ktorá patrí pod sliezsku miestnu samosprávu záväznú dohodu. TMR vstupuje do novej účelovo založenej spoločnosti (SPV), ktorá bude park vlastniť a prevádzkovať. TMR získa v SPV 75% podiel za 30 mil. PLN a zároveň manažérsku kontrolu, zvyšný 25% podiel bude mať v SPV predávajúca spoločnosť WPKiW S.A.

Predstavenstvo TMR sa dohodlo so spoločnosťou WPKiW S.A., vlastniacou Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri poľskom Chorzówe na vstupe TMR ako strategického investora do projektu modernizácie parku a 14. apríla 2015 podpísalo s predstavenstvom spoločnosti WPKiW S.A., ktorá patrí pod sliezsku miestnu samosprávu záväznú dohodu.
Predstavenstvo TMR sa dohodlo so spoločnosťou WPKiW S.A., vlastniacou Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri poľskom Chorzówe na vstupe TMR ako strategického investora do projektu modernizácie parku a 14. apríla 2015 podpísalo s predstavenstvom spoločnosti WPKiW S.A., ktorá patrí pod sliezsku miestnu samosprávu záväznú dohodu.

V najväčšom a najstaršom poľskom zábavnom parku s bohatou históriou vyrástlo niekoľko generácii Poliakov. Park je lokalizovaný v srdci zelenej oázy, ktorá je trikrát väčšia ako Central Park v New Yorku. Rozloha Sliezskeho zábavného parku je porovnateľná so stredne veľkými lunaparkami v západnej Európe. Naša spoločnosť je top subjektom v oblasti cestovného ruchu a má dlhoročné skúsenosti s prevádzkovaním horských stredísk a aquaparku, zároveň má skúsenosti s revitalizáciou pôvodných historických tatranských stredísk, rovnako s akvizíciami a ich expanziou akou je Aquapark Tatralandia. Verím, že práve TMR vráti Sliezskemu zábavnému parku stratený lesk a zašlú slávu a aj vďaka stabilnému prístupu ku kapitálu, bude zo zábavného parku moderné stredisko, ktoré naplní očakávania Poliakov. Som presvedčený, že vstupom TMR do tohto projektu sa oživí turistický ruch v regióne a otvorí sa nová kapitola zábavných parkov v strednej Európe“, komentoval akvizíciu Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a CEO TMR.

Modernizácia za 30 miliónov eur

TMR sa zaväzuje investovať do projektu modernizácie zábavného parku 120 mil. PLN (30 mil. EUR) v priebehu piatich rokov. Následne po úspešnom zrealizovaní investičného plánu po piatich rokoch  bude môcť TMR využiť opciu na odkúpenie zvyšného 25% podielu od WPKiW S.A. Vstup TMR ako strategického investora do projektu Sliezskeho zábavného parku podliehal schváleniu dozornou radou WPKiW S.A, vedenia kraja, dotknutými vlastníkmi a poslancami krajského zastupiteľstva.

Päťročný investičný plán modernizácie zábavného parku s predpokladaným rozpočtom 120 mil. PLN po vstupe TMR okrem iného zahŕňa implementáciu novej tematiky a dizajnu, kúpu nových atrakcií, zveľadenie zelených častí, chodníkov a vstupnej haly, vybudovanie F&B prevádzok, rozšírenie parkovísk a modernizáciu ďalšej infraštruktúry. Poľský manažment zábavného parku začal v septembri minulého roka hľadať investora na modernizáciu. Spoločnosť TMR bola vybraná pre odbornosť v manažovaní horských stredísk vo Vysokých, Nízkych Tatrách a Aquaparku Tatralandia a pre bohaté skúsenosti s vedením, modernizáciou a napredovaním svojich stredísk.

Najväčší a najstarší zábavný park

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Bol uvedený do prevádzky v roku 1959. Jeho rozloha je 26 ha. Park sa nachádza v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii s unikátnou „oázou zelene“ Sliezskeho parku (Park Śląski). Najväčšou atrakciou lunaparku sú lietadlá zavesené na 45 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke tzv. ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku 21 metrová horská dráha, v areáli je 50 atrakcií. Park ročne navštívi priemerne 200 tis. návštevníkov.

TMR-Slaskie Wesole Miasteczko

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
Hovorca / Spokesperson
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
TATRY MOUNTAIN RESORTS
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.