Po skvelom úspechu v Paríži je tu 10. medzinárodný Festival frankovky modrej a ružových vín

BRATISLAVA, 15. apríla 2015 (tlacovasprava.sk) – Slávna frankovka modrá bude mať svoj deň opäť v bratislavskej Rači, ktorej priniesla slávu už za čias Rakúsko-uhorskej monarchie. Vo štvrtok 16. apríla 2015 sa v priestoroch spoločnosti Villa Vino Rača uskutoční jubilejný 10. medzinárodný Festival frankovky modrej a ružových vín.

Odborná prezentácia, na ktorú poslali producenti zo 6 štátov spolu 150 vzoriek je nominačnou súťažou Národného salónu vín Slovenskej republiky pre rok 2015. Prezidentom súťaže je Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc., garantom za Národný salón vín SR je Ing. Ondrej Celleng.

Prezident súťaže Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc.
Prezident súťaže Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc.

Na prezentácii sa očakáva účasť odborných zástupcov, malých, stredných aj veľkých vinárstiev z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, no aj celého Slovenska a zahraničia.

„Teší nás, že sa za 10 rokov vybudovala prestížna výstava so zárukou vysokej kvality a objektívneho hodnotenia vín erudovaných enológov. V priemere sa zúčastňuje každoročne 5-7  zástupcov z krajín Európskej únie,“ povedal o súťaži generálny riaditeľ Villa Vino Rača, a.s., Ing. Ján Krampl.

Generálny riaditeľ Villa Vino Rača Ján Krampl.
Generálny riaditeľ Villa Vino Rača Ján Krampl.

Za uplynulé obdobie sa podľa neho ohodnotilo 1650 vzoriek. Villa Vino Rača ako organizátor nominačnej súťaže dáva spolu s predsedníctvom Prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc. už roky tejto akcii punc toho najvyššieho domáceho ale i zahraničného uznania.

Súťaž je zároveň príležitosťou pre pestovateľov a producentov na odborné diskusie o stave vinárstva a vinohradníctva na Slovensku.

Príležitosť bude debatovať aj o súťaži Vinalies Internationales 2015, kde získalo 12 zlatých medailí 8  slovenských vinárstiev. Rovnú štvrtinu z nich majú práve vinári z Villa Vino Rača a dve z troch zlatých medailí patria práve frankovke modrej! Jedna zlatá medaila tramínu červenému, všetky z kolekcie Chateau Palugyay.

Poznámka pre médiá:
Priestor pre novinárov na rozhovory so zástupcami súťažiacich, organizátora a s prof. Fedorom Malíkom bude v deň súťaže – 16. apríla po 13:00 v priestoroch Villa Vino Rača, Pri Vinohradoch 2 resp. v priľahlom objekte bývalého Družstevného domu Račan v Bratislave-Rači.

Viac čítajte aj tu: Tucet našich vín získal zlato na prestížnej výstave v Paríži!

Kontaktná osoba:
Katarína Kazmer
sekretariat@villavinoraca.sk
0915 746 677

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.