Českí hokejisti budú mať na MS softvér, ktorý pomohol Nemcom k futbalovému titulu!

PRAHA, 29. apríla 2015 (tlacovasprava.sk) – Česká reprezentácia ako prvý hokejový tím na svete môže využívať softvérovú aplikáciu, ktorá sa vynikajúco osvedčila Nemcom na vlaňajšom futbalovom šampionáte v Brazílii. Vďaka SAP Match Insight bude mať trénerský tím okolo Vladimíra Růžičku k dispozícii pred každým zápasom podrobné analytické dáta o predchádzajúcich výkonoch nielen svojich zverencov, ale aj konkrétneho súpera. Česi veria, že im môže uľahčiť cestu k úspechu na „domácom“ šampionáte.

Česká reprezentácia ako prvý hokejový tím na svete môže využívať softvérovú aplikáciu, ktorá sa vynikajúco osvedčila Nemcom na vlaňajšom futbalovom šampionáte v Brazílii.
Česká reprezentácia ako prvý hokejový tím na svete môže využívať softvérovú aplikáciu, ktorá sa vynikajúco osvedčila Nemcom na vlaňajšom futbalovom šampionáte v Brazílii.

Obraz z 12 špeciálnych kamier rozmiestnených okolo ľadovej plochy v pražskej O2 Aréne bude automaticky snímaný z rôznych perspektív a analyzovaný pomocou SAP Match Insight. Tréneri budú vidieť vizualizované analýzy všetkých zápasov z celkovo 9 herných situácií a tie následne filtrovať podľa 37 rôznych ukazovateľov. To im umožní do detailov rozobrať silné a slabé stránky vlastnej a súperovej hry. K dispozícii budú mať štatistiky aj konkrétne herné momenty.

Až doteraz bola analýza zápasu z veľkej časti založená na trénerových skúsenostiach a postrehoch zo samotného zápasu. Česi však na majstrovstvách sveta v Prahe a v Ostrave budú mať oveľa podrobnejšie informácie. „O víťazovi a porazenom často rozhodujú len drobnosti,“ hovorí generálny manažér českej hokejovej reprezentácie Slavomír Lener. „Skutočne detailné informácie o hre súpera nám pomôžu lepšie odhaliť jeho slabiny. Verím, že SAP Match Insight môže byť tým malým zrnkom, ktoré nakloní misky váh na našu stranu.“

Do sledovaných herných situácií patria napríklad fauly, góly, vhadzovania, presnosť prihrávok či úspešnosť presiloviek. Medzi 37 ukazovateľov sa zaradili pohyb v útočnom pásme, forechecking, strely na bránku a ďalšie. Priradiť ich možno aj k jednotlivému hráčovi alebo tímu a sledovať tak podrobné individuálne štatistiky.

SAP Match Insight umožňuje ísť až do hĺbky a zamerať sa na najdôležitejšie situácie z viacerých pohľadov. Výrazne uľahčuje komunikáciu s tímom. Dokážem totiž konkrétnym hráčom obratom poslať špecifickú situáciu, ktorú si majú naštudovať. Som schopný pripraviť oveľa viac a presnejších informácií. Nástroje ako je SAP Match Insight môžu hokej veľmi výrazne zmeniť a možnosť využívať ho počas MS v Prahe je našou veľkou výhodou,“ tvrdí Jan Procházka, videotréner českej reprezentácie.

SAP Match Insight je naviac prispôsobený na prácu na veľkom dotykovom displeji, ale aj v tablete. Tréner tak môže prehrávať kľúčové momenty stretnutia napríklad na obrazovke v kabíne.

Video s názornými ukážkami:

Aplikácia SAP Match Insight je pilotný projekt, ktorý vychádza z princípu využitia in-memory platformy SAP HANA. Tá umožňuje spracovávanie štruktúrovaných aj neštruktúrovaných dát. Týka sa to aj videozáznamov či informácií zo senzorov. Výpočtové schopnosti jej to umožňujú robiť tak v reálnom čase.

„To, že sa majstrovstvá sveta konajú v Českej republike nás priviedlo na myšlienku využiť schopnosti SAP Match Insight aj v ľadovom hokeji. Som rád, že sa nám to podarilo a veríme, že aj náš produkt môže posunúť český tím k víťazstvu,“ povedal Roman Knap, generálny riaditeľ SAP ČR.

Spoločnosť SAP, globálny líder v oblasti podnikových informačných systémov, nie je v športe žiadnym nováčikom. Okrem dodávky riešenia SAP Match Insight futbalovej reprezentácii Nemecka a českým hokejistom je od tohto roka aj oficiálnym dodávateľom štatistík pre web NHL.com. Okrem toho táto platforma a na nej postavené riešenia našla uplatnenie aj v ženskom tenisovom okruhu WTA, v basketbale a ďalších športoch. Technológie SAP a in-memory platformu SAP HANA využíva aj tím F1 McLaren-Honda.

Vďaka SAP Match Insight bude mať trénerský tím okolo Vladimíra Růžičku k dispozícii pred každým zápasom podrobné analytické dáta o predchádzajúcich výkonoch nielen svojich zverencov, ale aj konkrétneho súpera.
Vďaka SAP Match Insight bude mať trénerský tím okolo Vladimíra Růžičku k dispozícii pred každým zápasom podrobné analytické dáta o predchádzajúcich výkonoch nielen svojich zverencov, ale aj konkrétneho súpera.

V pondelok 27. apríla 2015 naviac SAP predstavil nástupcu SAP Match Insight. SAP Sport One je komplexným produktom podporujúcim chod celého tímu – obsahuje napríklad aj sledovanie zdravej výživy a fyzickej kondície hráčov v priebehu roka, tréningový management, tímovú komunikáciu a veľa ďalších oblastí. Umožňuje aj využitie pohybových senzorov na sledovanie presného pohybu hráčov počas tréningov.

O spoločnosti SAP
Spoločnosť SAP (NYSE:SAP), líder na trhu aplikácii pre podnikový softvér, pomáha spoločnostiam všetkých veľkostí a odvetví fungovať lepšie. Spoločnosť SAP umožňuje ľuďom a organizáciám na všetkých úrovniach, od pracovníkov v kanceláriách až po predstavenstvo, od skladu po obchodné priestory, všetkým ktorí používajú stolový počítač či mobilné zariadenie, spolupracovať efektívnejšie,  využívať aktuálny prehľad o podniku účinnejšie, a tým si udržať náskok pred konkurenciou. Aplikácie a služby SAP umožňujú  viac ako 291 000 zákazníkom riadiť svoje firmy rentabilne, plynule sa prispôsobovať podmienkam a dosahovať tak udržateľný rast. Viac informácií  na http://www.sap.com .

Kontakt pre médiá:
Slavomír Šikuda
slavo@mediamedia.sk
+421 908 454 043

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.