Protherm otvoril v Skalici nové školiace stredisko na servisné a montážne školenia a kurzy

SKALICA, 6. mája 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Vaillant Group Slovakia otvorila nové celoslovenské školiace stredisko pre teoretické a praktické vyučovanie týkajúce sa produktov značky Protherm vo svojom sídle v Skalici. Slávnostne ho uviedli do prevádzky 16. apríla 2015. Ročne by mala prejsť jeho bránami zhruba tisícka vyškolených pracovníkov. Pôjde o servisné a montážne školenia i pravidelné kurzy pre obchodníkov a projektantov.

Vaillant Group Slovakia, ktorá na slovenskom trhu tvorí nielen obchodné, ale aj servisné zastúpenie pre značku Protherm, má na území Slovenska vybudovanú rozsiahlu sieť zmluvných predajných a servisných firiem, ktoré je nevyhnutné pravidelne školiť.

V rámci tréningov sa bude praktická časť  odohrávať na dvoch unikátnych tréningových produktových stenách.
V rámci tréningov sa bude praktická časť odohrávať na dvoch unikátnych tréningových produktových stenách.

„Vysokú kvalitu montáží, ako aj servisných opráv, je možné dosiahnuť len s kvalitnými technikmi a ich prístupom k zákazníkovi. Všetci technici musia byť vyškolení na každý typ vykurovacieho zariadenia, na ktoré dostanú osvedčenie. Práve na to bude slúžiť nové školiace stredisko,“ povedal Ing. Ján Petrák, produktový manažér značky Protherm. Školenia plnia dôležitú úlohu aj z toho dôvodu, že podľa štatistiky má každá druhá domácnosť na Slovensku nainštalované práve kotly tejto značky.

Fotogaléria:

Pravidelné vzdelávanie technikov

Nové školiace centrum bolo vybudované v červeno-bielom dizajne značky Protherm. Realizačné spoločnosti a ich montážnici si v ňom vyskúšajú všetky potrebné úkony, ktoré ich čakajú v praxi. V rámci tréningov sa bude praktická časť (určená na zlepšovanie zručnosti servisných technikov a montážnikov) odohrávať na dvoch unikátnych tréningových produktových stenách. Súčasťou prvej z nich sú závesné plynové kondenzačné kotly zapojené do systému. „Na ich príklade sa školení montážnici a servisní technici oboznámia s prevádzkou kotla. Naučia sa merať a nastavovať správne parametre počas simulovanej inštalácie vykurovacieho zariadenia,“ objasnil J. Petrák. Druhá nová tréningová stena obsahuje nezapojené kondenzačné kotly. Na nich si účastníci budú trénovať servisnú činnosť. Vyskúšajú napríklad, akým spôsobom kotly rozoberať a ako prebieha výmena jednotlivých súčiastok.

Záruka vysokej kvality

Školiace centrum bolo navrhnuté tak, aby v ňom mohlo pracovať viacero školiacich sa skupín naraz. „Budú sa v ňom odohrávať školenia ohľadom nových i už zavedených výrobkov a ich inštalácie, aj školenia projektantov týkajúce sa nových druhov kotlov,“ vysvetlil J. Petrák. Okrem pravidelných školení uskutočňuje Vaillant Group Slovakia v prípade potreby aj doškolenia. Podmienkou všetkých druhov záruk na kotly značky Protherm, je vykonávanie ročných technických kontrol zariadenia, ako aj nutnosť uvedenia kotla do prevádzky autorizovaným technikom. Práve vďaka školeniam a pravidelnému vzdelávaniu sa predchádza možným chybám, ktoré by mohli vzniknúť pri inštalácii kotlov i ďalších zariadení, a tým aj možným reklamáciám. V spoločnosti Vaillant Group Slovakia v Skalici sa nachádza okrem nového školiaceho strediska aj vedenie spoločnosti a obchodné, servisné i marketingové oddelenie pre značky Protherm a Vaillant na Slovensku.

O spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.
Značku Vaillant a značku Protherm zastupuje na Slovensku spoločnosť Vaillant Group Slovakia, s.r.o. so sídlom v Skalici. V oblasti predaja a servisu má značka Protherm vybudovanú sieť zmluvných obchodných firiem po celom Slovensku a spolupracuje s vyškolenými servisnými technikmi. Viac informácií o produktoch značky Protherm získate na http://www.protherm.sk.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Oľga Gluštíková
Key Communications, s. r. o.
Michalska 3, 811 03 Bratislava
Mobil: +421 911 309 086
Tel.: +421 2 54 64 24 69

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.