Elements Resort prináša unikátnu 20-tonovú sochu koňa od známeho autora (FOTO)

ŠAMORÍN-ČILISTOV, 12. mája 2015 (tlacovasprava.sk) – Športovo-kongresové centrum ELEMENTS RESORT v Šamoríne-Čilistove sa môže pochváliť svetovým unikátom – najvyššou sochou koňa bez jazdca a podstavca na svete.

Známy maďarský sochár Szőke Gábor Miklós, preslávený monumentálnymi sochami zvierat, je autorom neprehliadnuteľnej sochy cválajúceho koňa, ktorá víta návštevníkov pri vstupe do HIPPO ARENA.

Expresívna a dynamická socha je zložená z tisícok elementov z nerezovej ocele, ktoré boli po jednom zvárané do impozantného celku. Socha je vysoká 8,5 m, je 14 m dlhá a váži 20 ton. Je naklonená v uhle 10 stupňov a znázorňuje cválajúceho koňa.

Elements resort Šamorín-Čilistov: Najvyššia socha koňa bez jazdca na svete
Športovo-kongresové centrum ELEMENTS RESORT v Šamoríne-Čilistove sa môže pochváliť svetovým unikátom – najvyššou sochou koňa bez jazdca a podstavca na svete.

Niekoľkomesačnej tvorbe sochy predchádzalo seriózne plánovanie. Konštrukcia bola navrhnutá s ohľadom na špeciálne požiadavky statiky a niekoľko faktorov ochrany prírody. Osemdesiat percent celkovej váhy sochy spočíva na jednej nohe, pričom 20 tonové telo koňa je naklonené o 10 stupňov do boku.

Szőke Gábor Miklós Elements
Známy maďarský sochár Szőke Gábor Miklós je autorom neprehliadnuteľnej sochy cválajúceho koňa, ktorá víta návštevníkov pri vstupe do HIPPO ARENA.

„Zobrazenie koňa v pohybe je večná výzva v umení,” povedal autor Gábor Miklós Szőke.

Pre šamorínsku HIPPO ARENA som chcel vytvoriť dielo v modernom štýle, s čistými líniami a v súlade s najnovšími trendami. Zvolil som materiál, ktorý vydrží desaťročia. Moja voľba padla na nerezovú oceľ. Uvedomoval som si, že umiestnenie mojej sochy v najväčšom európskom, viac ako 100 hektárovom športovom komplexe, bude dôležitým a ostro sledovaným projektom. Z môjho umeleckého pohľadu bolo najdôležitejšie
poňatie dynamiky a sily cválajúceho koňa, ktoré som dosiahol aj vďaka priestorovému využitiu nerezovej ocele. Aktuálne je táto socha koňa mojím najväčším dielom.”

Toto unikátne dielo, ktoré sa tak stáva ďalším výrazným prvkom ELEMENTS RESORT a jedinečne podčiarkuje a dotvára jeho atmosféru, venoval areálu šamorínsky rodák Štefan Czucz.

Kontakt pre médiá:
Martin Simonides, senior PR manager
ELEMENTS RESORT
+421 911 197 146
martin.simonides@elementsresort.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.