IKEA vydala urgentný bezpečnostný oznam v záujme zdravia detí!

BRATISLAV, 12. mája 2015 (tlacovasprava.sk) – IKEA upozorňuje zákazníkov, ktorí si zakúpili detské bezpečnostné zábrany montované pomocou prítlaku medzi dve opory, aby tieto modely nepoužívali navrchu schodiska.

Bezpečnostné zábrany PATRULL KLÄMMA alebo PATRULL SMIDIG montované pomocou prítlaku medzi dve opory je bezpečné používať v priechode medzi miestnosťami alebo naspodku schodiska.

Bezpečnostné zábrany PATRULL SMIDIG a PATRULL KLÄMMA IKEA
Bezpečnostné zábrany PATRULL SMIDIG (vpravo) a PATRULL KLÄMMA predáva IKEA.

IKEA dostala hlásenia o prípadoch, kedy sa ukázalo, že trenie medzi stenou a bezpečnostnou zábranou montovanou pomocou prítlaku medzi dve opory nie je dostatočné na to, aby udržalo zábranu v určenej polohe. Spodná kovová tyč môže okrem toho predstavovať nebezpečenstvo zakopnutia. Preto, ak je zábrana namontovaná navrchu schodiska, hrozí nebezpečenstvo pádu alebo zranenia. IKEA dostala hlásenie o 3 prípadoch zranenia detí v dôsledku pádu zo schodov.

Zákazníci, ktorí si chcú ponechať bezpečnostnú zábranu PATRULL KLÄMMA alebo PATRULL SMIDIG a používať ju v priechode medzi miestnosťami alebo naspodku schodiska, môžu kontaktovať IKEA a dostanú aktualizované pokyny na použitie, ako aj nový výstražný štítok, ktorý je možné nalepiť na bezpečnostnú zábranu.

Zákazníci, ktorí chcú vrátiť bezpečnostnú zábranu PATRULL KLÄMMA alebo PATRULL SMIDIG s označeným dátumom výroby 1510 (v tvare RRTT/rok-týždeň) alebo skorším, môžu tak urobiť priamo v obchodnom dome IKEA, kde im budú peniaze vrátené v plnej výške. Rovnakým spôsobom je možné vrátiť aj prídavný diel k bezpečnostnej zábrane PATRULL. Pri vrátení nie je nutné predložiť doklad o kúpe (pokladničný blok).

Bezpečnostné zábrany PATRULL KLÄMMA a PATRULL SMIDIG sú v predaji od 1. augusta 1995.  Viac informácií nájdete na http://www.IKEA.sk alebo nás kontaktujte prostredníctvom zákazníckej linky na telefónnom čísle 02/48 22 61 11.

Fotogaléria:

Identifikačné značky a umiestnenie
Štítok je pripevnený ku kovovej tyči naspodku bezpečnostnej zábrany a obsahuje informácie o výrobku. Na tomto štítku takisto nájdete dátum výroby (v tvare RRTT), ako je zobrazené nižšie.

Kontakt pre médiá:
Marta Turociova
Media Specialist
Seesame s.r.o.
Apollo Business Center II, blok E
Prievozska 4D, 821 09 Bratislava
mob.:+421 915 964 033
tel.: +421 2 4342 2978
e-mail: turociova@seesame.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.