Hviezdou Uprising festivalu bude legenda reggae: Predala viac nahrávok ako Bob Marley!

BRATISLAVA, 19. mája 2015 (tlacovasprava.sk) – Bratislavské Zlaté piesky čaká tento rok v auguste vzácna návšteva. Na ôsmy ročník festivalu Uprising príde legendárna britská reggae kapela so svojimi hitmy ako “Red Red Wine”, “Kingston Town”, “Higher Ground”, “Can’t Help Falling In Love”, “I Got You Babe” či “Baby Come Back”. Viac ako 70 miliónov predaných nosičov z nich robí najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.

Viac ako 70 miliónov predaných nosičov robí UB40 najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.
Viac ako 70 miliónov predaných nosičov robí UB40 najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.

Skupina UB40 pôsobia na scéne už takmer štyridsať rokov, počas ktorých vypredali nespočet koncertov, nahrali kvantum hitov a stali sa najznámejším šíriteľom reggae v Európe. Kamarátov z Bristolu spojila spoločná láska k jamajskej reggae hudbe už v 1978-mom. Väčšina ich nahrávok je ovplyvnená reggae a ska zo 60-tych rokov, ktoré vytvorili v jedinečnom štýle s veľkým vplyvom psychadelickej hudby, rock and rollu či dubu.

V repertoári majú 36 albumov, 4 nominácie na Grammy, pričom vyše 50 ich singlov skončilo aj v britskej a americkej hitparáde. UB40 patria k najslávnejším reggae kapelám s väčším počtom predaných nahrávok ako samotný kráľ reggae, Bob Marley.

V začiatkoch sa venovali najmä tematike sociálnych problémov, ako sú rasizmus a nezamestanosť, z čoho je odvodený aj ich názov (v tých časoch sa zavádzala podpora pre nezamestnaných, UB 40 -unemployed benefits- bolo tlačivo pre žiadosť o podporu v nezamestnanosti). Zahviezdili už ich prvým, dnes už platinovým, albumom “Signing Off”, ktorý sa v rebríčkoch držal 71 týždnov.

Fotogaléria:

Ich svetoznáme a nesmrteľné hity si prídite vychutnať na bratislavské Zlaté piesky na ôsmy ročník Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa koná 21. a 22. augusta 2015. Medzi ďalšie hviezdy podujatia tento rok patria Bunny Wailer, Matisyahu, Anthony B, Chuck Fenda, Beardyman, Shy Fx, Dope D.O.D. alebo Mad Professor & Earl 16. V predaji sú oddnes už aj VIP lístky, s ktorými máte možnosť stretnúť sa s niektorými hviezdami osobne a vychutnať si festival v luxusnej súkromnej zóne s mnohými výhodami. Lístky a všetky potrebné informácie nájdete na stránke festivalu http://www.uprising.sk.

Najväčší hit UB40: Red, Red Wine

Kontakt pre médiá:
Silvia Turnerova
0905/708 333
silvia.turnerova@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.