*
článok
Doprava & Motorizmus, Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY

Dachser Slovakia umožňuje tovar z Číny objednávať už aj po paletách namiesto celých kontajnerov

BRATISLAVA, 2. júna 2015 (tlacovasprava.sk) – Dovoz z Číny na Slovensko stále narastá. Objednávať tovar po celých kontajneroch však pre importérov znamená malú flexibilitu vo výbere rôznych druhov tovaru a zároveň veľkú finančnú záťaž. Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia preto prišiel s riešením zberných kontajnerov z dvoch čínskych destinácií, ktoré umožňujú slovenským dovozcom objednávať tovar z Východu doslova len po paletách.

Dachser Slovakia umožňuje importérom z Číny objednávať tovar v menších množstvách prostredníctvom zberných kontajnerov. Možnosť objednávať si tovar len po paletách namiesto celých kontajnerov prináša dovozcom väčšiu flexibilitu a menšie finančné náklady

Dachser Slovakia umožňuje importérom z Číny objednávať tovar v menších množstvách prostredníctvom zberných kontajnerov. Možnosť objednávať si tovar len po paletách namiesto celých kontajnerov prináša dovozcom väčšiu flexibilitu a menšie finančné náklady

Čína je na piatom mieste v rebríčku krajín, odkiaľ sa tovar na Slovensko dováža. Zvyčajne sa objednáva po celých kontajneroch – to preto, aby boli náklady na dopravu doslova z druhého konca sveta čo najnižšie a neprevýšili nízke výrobné náklady, ktoré sú dôvodom obchodu s Čínou. Veľké objemy tovaru (pre predstavu – do jedného 40-stopového námorného kontajnera sa zmestí až 76 kubických metrov) však predstavujú pre importérov veľkú finančnú záťaž.

Tovar sa objednáva na sklad, ktorý pred sezónou obvykle praská vo švíkoch, čo zvyšuje prevádzkové náklady firmy o prenájom veľkých skladových plôch, manipulačnú techniku i pracovníkov skladu.

Zberné kontajnery z Ďalekého Východu sú riešením, ktoré od minulého roka ponúka Dachser Slovakia, a umožňujú objednávať tovar len po paletách.

Zásielky, ktoré nenaplnia celý kontajner, vozíme hneď z dvoch čínskych destinácií –  zo Šanghaja a z Hong Kongu,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia, a dodáva, „umožňujeme tým slovenským firmám objednávať z Ázie menšie objemy tovaru, a pritom neplatiť prehnanú cenu za dopravu.“

Z čínskych regiónov sa pozemnou dopravou alebo menšími loďami sťahuje paletový tovar do prekládkových skladov v Šanghaji a Hong Kongu, kde sa konsoliduje podľa jednotlivých cieľových destinácií. Dachser, ktorý v Číne pôsobí už od 70. rokov, tu má svoje pobočky a zamestnancov a okrem logistiky zabezpečuje aj colné konanie, akreditívy a ďalšie formality, ktoré s obchodom s Čínou nutne súvisia. Pri rozvíjajúcom sa pozitívnom vývoji slovensko-čínskej obchodnej výmeny, uvažuje Dachser o otvorení ďalšej destinácie, z ktorej by zberné kontajnery vyrážali do strednej a východnej Európy.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 117 zamestnancov.

Základné informácie o skupine Dachser

Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 25 000 ľudí v 437 pobočkách po celom svete. Za rok 2014 zrealizoval 73,7 miliónov zásielok. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2014 predstavoval 5,3 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte http://www.dachser.sk.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communications a.s.
Anna Palfiová
PR manager
Tel.: +421 903 644 575
E-mail: anka.palfiova@gmail.com

Dachser Slovakia a.s.
MSc Monika Takáčová
Marketing Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.takacova@dachser.com

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: