Na Slovensku sa chystá súťaž šéfkuchárov vo filetovaní päťkilových lososov

BRATISLAVA, 10. júna 2015 (tlacovasprava.sk) – Už po piatykrát si profesionálni kuchári vybavení filetovacím nožom a pinzetou na kosti zmerajú svoje sily vo filetovaní čerstvých päťkilových lososov. Tento rok sa súboj z Banskej Bystrice presúva do Košíc na Gurmán Fest. Budete pri tom?

Čo je to „TRIM E“? Dokonale nafiletovaný losos musí byť rozrezaný na 2 rovnaké filety, pričom oddeliť je potrebné hlavu, brušné a chrbtové kosti, chvost a kožu. Fileta musí byť dokonale zbavená aj ostatných kostí.
Čo je to „TRIM E“? Dokonale nafiletovaný losos musí byť rozrezaný na 2 rovnaké filety, pričom oddeliť je potrebné hlavu, brušné a chrbtové kosti, chvost a kožu. Fileta musí byť dokonale zbavená aj ostatných kostí.

Už  5. ročník METRO Majstrovstiev SR vo filetovaní čerstvého lososa sa uskutoční v sobotu 13. júna o 14.00 v košickom mestskom parku na hlavnom pódiu Gurmán Festu.

Na tomto festivale to bude novinka a jeden z vrcholov obľúbeného gastronomického festivalu plného chutí s vôní.

Výkony desiatich súťažiacich kuchárov ohodnotí odborná porota zložená z gastronomických odborníkov a zástupcov spoločnosti METRO.

Hodnotiť sa bude podľa medzinárodných pravidiel, zaváži kvalita filety bez kosti a kože (trim E), výťažnosť, čistota pracoviska a, samozrejme, čas.

Víťaz, ktorý za rýchlosť aj kvalitu svojej práce získa najviac bodov, sa bude môcť tešiť z atraktívnej prvej ceny v podobe zájazdu pre dve osoby do Nórska, vrátane návštevy lososej farmy.

Príďte sa pozrieť na najväčšiu lososiu udalosť sezóny!

Čo je to „TRIM E“?

Dokonale nafiletovaný losos musí byť rozrezaný na 2 rovnaké filety, pričom oddeliť je potrebné hlavu, brušné a chrbtové kosti, chvost a kožu. Fileta musí byť dokonale zbavená aj ostatných kostí a očistená aj od brušného a chrbtového tuku.

V sobotu 13. júna o 14.00 sa v košickom mestskom parku na hlavnom pódiu Gurmán Festu koná súboj šéfkuchárov vo filetovaní lososov.
V sobotu 13. júna o 14.00 sa v košickom mestskom parku na hlavnom pódiu Gurmán Festu koná súboj šéfkuchárov vo filetovaní lososov.

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 26 krajinách sveta s viac ako 750 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva zhruba 117-tisíc ľudí a vo finančnom roku 2013/2014 dosiahlo tržby vo výške približne 31 miliárd eur. METRO Cash & Carry je predajná divízia METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. Vo finančnom roku 2013/2014 dosiahla skupina tržby vo výške približne 63 miliárd eur. Celkovo má približne 250-tisíc zamestnancov a prevádzkuje okolo 2 200 predajných centier v 30 krajinách. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti samoobslužných veľkoobchodných predajní, hypermarkety Real, Media Markt a Saturn – európska jednotka v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou, a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na http://www.metrogroup.de.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Viac na http://www.metro.sk alebo http://www.facebook.com/metro.sk.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Dominika Mózová – Media & Communication Consulting, spol. s r. o.
E-mail: dominika.mozova@mcc.sk, Tel. č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 474 028

Eva Šoucová – Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
E-mail: eva.soucova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.