Bezpečnostný kontajner MEWA: Skladovanie a preprava znečistených priemyselných utierok

BRATISLAVA, 16. mája 2015 (tlacovasprava.sk) – Kto zanedbá požiarnu ochranu v prevádzke, zaplatí za určitých okolností vysokú cenu. Toto platí najmä pre zaobchádzanie so znečistenými opakovane použiteľnými priemyselnými utierkami. Sú praktické a pomáhajú udržiavať pracovisko v čistote. Bez problémov utierajú zvyšky olejov a prostriedkov na chladenie a mazanie. Olejové látky sú samy o sebe neškodné.

MEWA SaCon®: Bezpečnostný kontajner vyvinutý spoločnosťou MEWA zaručuje - pri použití v súlade s ustanovením - bezpečné skladovanie priemyselných utierok a maximálnu bezpečnosť pri preprave.
MEWA SaCon®: Bezpečnostný kontajner vyvinutý spoločnosťou MEWA zaručuje – pri použití v súlade s ustanovením – bezpečné skladovanie priemyselných utierok a maximálnu bezpečnosť pri preprave.

V spojení s inými látkami však môžu reagovať so vzdušným kyslíkom, pričom sa môže vytvárať teplo. Predstavte si teraz hromadu znečisteného čistiaceho materiálu: teplo sa ďalej zvyšuje, živí reakciu, až dôjde k vznieteniu. Tieto procesy prebiehajú pomaly a ťažko sa dajú kontrolovať. Priemyselné utierky znečistené nebezpečnými látkami sa preto môžu skladovať iba vo vzduchotesne uzatvárateľných nádobách.

Bezpečnostný kontajner MEWA

Preto platí, kto uskladňuje použité priemyselné utierky v svojej podnikovej hale v otvorených kontajneroch, ignoruje predpisy o ochrane pred požiarom a výbuchom. Optimálne riešenie tu ponúka bezpečnostný kontajner MEWA SaCon® z odolného nízkotlakového polyetylénu určený na odkladanie a bezpečnú prepravu znečistených priemyselných utierok.

Vďaka veku s vstrekovaným tesnením pripevnenému v závesoch možno tento bezpečnostný kontajner vzduchotesne uzatvoriť. Kontajner môže preto zostať aj po ukončení pracovnej doby na odstavných plochách vedľa strojov. Nemusí sa z bezpečnostných dôvodov zvlášť odvážať z budovy. Kontajner je tak vždy tam, kde ho zamestnanci potrebujú.

SaCon® je súčasťou servisných služieb spoločnosti MEWA. MEWA zabezpečuje kompletný textilný manažment znečistených utierok a zjednoduší tak vedúcim prevádzok plnenie ich povinností v oblasti ochrany životného prostredia. MEWA preberá zodpovednosť za dodržiavanie všetkých príslušných bezpečnostných a ekologických predpisov, ktoré súvisia s utierkami. Dodávky priemyselných utierok od externého poskytovateľa sa pritom oplatia aj pre malé prevádzky.

Kalkulujeme ako naši zákazníci. Preto sa naše služby oplatia už aj pre veľmi malé prevádzky,“ vysvetľuje Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s.r.o.

MEWA Textil-Management vo filme: http://www.youtube.com/user/mewask

Bezpečnostný kontajner: Bezpečné skladovanie a preprava znečistených opakovane použiteľných priemyselných utierok.
Bezpečnostný kontajner: Bezpečné skladovanie a preprava znečistených opakovane použiteľných priemyselných utierok.
Priemyselné utierky znečistené nebezpečnými látkami sa môžu skladovať iba vo vzduchotesne uzatvárateľných nádobách.
Priemyselné utierky znečistené nebezpečnými látkami sa môžu skladovať iba vo vzduchotesne uzatvárateľných nádobách.

MEWA Textil-Management
Spoločnosť MEWA zásobuje zo 42 prevádzok podniky po celej Európe pracovnými a ochrannými odevmi, čistiacimi utierkami, rohožami na zachytávanie oleja a klasickými rohožami, ako pod značkou „World Wide Work by MEWA“ ochrannými pracovnými pomôckami. Celkom 4.900 zamestnancov má na starosti viac než 172.000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remesiel a gastronómie. V roku 2014 dosiahla skupina MEWA obrat vo výške 583 miliónov eur. Spoločnosť MEWA, ktorá bola založená v roku 1908, je dnes vedúcou spoločnosťou v oblasti textilného manažmentu. V novembri 2013 sa dostala MEWA medzi troch favoritov Nemeckej ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii “Nemecké produkty/služby”. Spoločnosť bola roku 2013 druhýkrát ocenená vydavateľstvom Deutsche Standards “Značkou storočia” a ďalej bola roku 2015 druhýkrát vyznamenaná ako “Vedúca značka na svetovom trhu”.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:
MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097
Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, http://www.mewa.sk

Mediální kontakt:
MediaTrust Communications spol. s.r.o.
Madeleine Neuse
e-mail: mneuse@mediatrust.cz
tel.: +420 603 556 410

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.