*
článok
Médiá & Internet, TLAČOVÉ SPRÁVY, Šport & Fitness

Prieskum ukázal, ako víťazstvo Mariána Hossu v Stanley Cupe ovplyvňuje náladu Slovákov

BRATISLAVA, 18. júna 2015 (tlacovasprava.sk) – Viac ako polovica obyvateľov Slovenska si myslí, že hokej patrí k najsledovanejším a divácky najobľúbenejším športom práve preto, lebo sme v hokeji úspešní, patríme k svetovej špičke a máme dobrých hokejistov.

Slovensko dokáže žiť hokejom, potvrdili to aj výsledky krátkeho reprezentatívneho prieskumu* na vzorke slovenskej populácie, ktorý realizovala agentúra 2muse ihneď po tom, ako Marián Hossa už po tretí krát získal s tímom Chicago Blackhawks Stanley Cup.

Prieskum Marián Hossa Stanley cup hokej Slováci

Prieskum: Marián Hossa, Stanley cup a pocity Slovákov

Hneď podvečer po zisku trofeje a silnej medializácii v priebehu dňa, správu o tom, že jeden slovenský hokejista získal Stanley Cup zachytila väčšina – až 80% ľudí. Z nich 90% bez problémov vedelo spontánne uviesť meno Marián Hossa a 70% z tých, ktorí zachytili túto správu, vedelo aj o tíme Chicaga.

2muse

2muse

Celkovo tak môžeme povedať, že viac ako polovica slovenskej populácie (až 58%) má o tomto veľkolepom úspechu tie základné informácie.

Aj v tomto prípade sa tak potvrdilo, že dobré hokejové správy sa šíria rýchlejšie než letí puk. Úspechy slovenských hokejistov patria medzi udalosti, ktoré vedia aj vďaka svojej silnej medializácii a celkovému záujmu o túto tému osloviť väčšinu Slovákov i Sloveniek.

Väčšina z nás v súvislosti s týmto úspechom cíti pozitívne emócie – ako radosť, úctu či hrdosť. Nie je preto prekvapením, že momentálne ľudia javia o Stanley Cup veľký záujem – až pätina ľudí hovorí, že by mali určite záujem vidieť tento pohár aj naživo či „byť pri tom“, keď príde na Slovensko.

*prieskum bol realizovaný cez on-line panel agentúry 2muse s riadeným prístupom na reprezentívnej vzorke slovenskej populácie staršej ako 18 rokov, kvótnym výberom (kvóty na vekovú kategóriu, pohlavie a región), veľkosť vzorky bola n=153 respondentov, prieskum prebehol v čase od 16.6.2015 od 18:00 do 17.6.2015 do 10:00

Autor:  Veronika Gerbelová, 2muse

Informácie pre médiá:
Stanislava Púčková
tel.: +421 917 418 201
e-mail: stanislava.puckova@2muse.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: