*
článok
Doprava & Motorizmus, TLAČOVÉ SPRÁVY

ŠKODA zverejnila cenník modelu Superb Combi a začiatok predaja na Slovensku

BRATISLAVA, 7. júla 2015 (tlacovasprava.sk) – Po úspešnom uvedení nového modelu Superb prichádza ŠKODA s ďalším členom rodiny – praktickou verziou kombi.

V porovnaní s verziou liftback bude nová ŠKODA Superb Combi k dispozícii s príplatkom iba 1 200 € vrátane strešného nosiča. Ceny začínajú na sume 22 490 € vo výbave Active s motorom 1,4 TSI/92 kW. Predaj na slovenskom trhu odštartuje v septembri tohto roku, autorizovaní predajcovia značky ŠKODA na Slovensku však už od 10. júla prijímajú objednávky.

Vlajková loď mladoboleslavskej automobilky v karosárskej verzii kombi prichádza na slovenský trh s cenou od 22 490 € vo výbave Active vrátane strešného nosiča, s úplne novým benzínovým motorom 1,4 TSI/92 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Cenový rozdiel v porovnaní s verziou liftback predstavuje vo všetkých výbavových stupňoch iba 1 200 €.

Štyri stupne výbavy

Voliť možno rovnako ako pri verzii liftback medzi štyrmi výbavovými stupňami: Active, Ambition, Style a Laurin & Klement. Stupne výbavy Active, Ambition a Style možno rozšíriť o atraktívne pakety Plus s množstvom prvkov doplnkovej výbavy za výhodnú cenu. Nový Superb Combi bude k dispozícii s predĺženou zárukou a bezplatným servisom na 4 roky alebo do 120 000 km a doživotnou garanciou mobility Premium.

Cenník nová Škoda Superb Combi

ŠKODA Superb Combi – Viac pohodlia, bezpečnosti, konektivity, šetrnosti k životnému prostrediu aj jazdnej dynamiky. Na slovenskom trhu od 22 490 €.

Predaj novej generácie modelu ŠKODA Superb Combi začne na slovenskom trhu v septembri tohto roku. Autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku začínajú prijímať prvé objednávky už od 10. júla.

Nový model bude na Slovensku k dispozícii s tromi benzínovými turbomotormi a tromi úspornými turbodieselami. Štandardom pre všetky motorizácie je systém Štart-Stop a rekuperácia brzdnej energie. Na výber je okrem šesťstupňových manuálnych prevodoviek aj dvojspojková automatická prevodovka DSG so šiestimi alebo siedmimi prevodovými stupňami a rovnako aj pohon všetkých kolies.

Špecifikácie jednotlivých výbavových stupňov zodpovedajú prevedeniu liftback, pridávajú však strešný nosič v čiernej farbe pre verzie Active a Ambition, eloxovaný pre Style a Laurin & Klement. Na želanie možno Superb Combi vybaviť okrem iného panoramatickou posuvnou strechou, variabilnou dvojitou podlahou batožinového priestoru alebo deliacou sieťou.

Objem interiéru takmer 2000 l

Atraktívna novinka definuje nové meradlá v segmente v oblasti priestoru, komfortu, bezpečnosti, konektivity a ekológie. Nová ŠKODA Superb Combi disponuje najväčším interiérom a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede. Celkový maximálny objem v dvojmiestnom usporiadaní interiéru sa blíži k 2 000 litrom, pri plnom obsadení piatich pasažierov ponúkne batožinový priestor 660 litrov.

Cenník nová Škoda Superb Combi

Celkový maximálny objem v dvojmiestnom usporiadaní interiéru sa blíži k 2 000 litrom, pri plnom obsadení piatich pasažierov ponúkne batožinový priestor 660 litrov.

Aj posádka si môže užívať veľkorysý priestor. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou má vodič aj spolujazdec na predných sedadlách k dispozícii na šírku o 39 mm viac miesta vo výške lakťov. Nad prednými sedadlami ostáva 995 mm a nad zadnými dokonca 1001 mm k stropu automobilu. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách je 157 mm – zhruba dvakrát viac ako u najbližšieho konkurenta v triede.

Nová ŠKODA Superb Combi je vybavená radom asistenčných systémov pre zvýšenie bezpečnosti, komfortu a šetrnosti k životnému prostrediu, ktoré boli doteraz k dispozícii iba v automobiloch vyšších tried. Aj vo verzii kombi bude k dispozícii dynamická regulácia podvozku DCC pre maximálny komfort na všetkých typoch povrchu.

Tretia generácia modelu Superb je zásluhou nových motorov, spĺňajúcich emisnú normu Euro 6, výkonnejšia a až o 30 percent úspornejšia v porovnaní s predchodcom. Nové dimenzie ponúkne aj v oblasti konektivity. Systémy infotainmentu najnovšej generácie sa prostredníctvom rozhrania SmartLink automaticky prepájajú so všetkými bežnými smartfónmi (štandardy MirrorLinkTM, Apple CarPlay a Android Auto). Voliteľné vysokorýchlostné internetové pripojenie premení nový Superb Combi na pojazdný hotspot.

ŠKODA AUTO

je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily, má v súčasnosti sedem modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb, v roku 2014 dodala zákazníkom prvýkrát v jednom roku celosvetovo viac ako milión vozidiel, od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA AUTO v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky, prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi, zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: