*
článok
IT, Reklama & Marketing, TLAČOVÉ SPRÁVY

Značka Sony sa rozhodla ukázať, ako vyzerá zvuk z jej nového audiosystému (VIDEO)

BRATISLAVA, 26. júla 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Sony testovala akustický výkon svojho nového vysoko výkonného domáceho audiosystému MHC – V7D pomocou vizualizácie hitu Hideaway od Kieszy. Cieľom experimentu bolo ukázať jeho neuveriteľnú silu a svetelnosť. Vzniklo tak video, kde do rytmu tancuje piesok, tekutina aj farby a to len vďaka výkonným reproduktorom.

Spoločnosť Sony testovala akustický výkon svojho nového vysoko výkonného domáceho audiosystému MHC - V7D pomocou vizualizácie hitu Hideaway od Kieszy. Akustické vodné útvary vznikajú pomocou Petriho misiek naplnených vodou umiestnených na subwoofri novinky MHC-V7D.

Spoločnosť Sony testovala akustický výkon svojho nového vysoko výkonného domáceho audiosystému MHC – V7D pomocou vizualizácie hitu Hideaway od Kieszy. Akustické vodné útvary vznikajú pomocou Petriho misiek naplnených vodou umiestnených na subwoofri novinky MHC-V7D.

High Powered Audio System roztancuje jednoducho kohokoľvek a čokoľvek. Efekt zvukových frekvencií prvýkrát opísal v roku 1680 Robert Hooke vo svojej štúdii o vizualizáciu zvuku, ku ktorej dochádza väčšinou pomocou riadeného rozmiestnenia častíc na vibrujúcich doskách alebo membránach.

Silu zvuku aj na Chladniho obrazcoch

Akustické vodné útvary vznikajú pomocou Petriho misiek naplnených vodou umiestnených na subwoofri novinky MHC-V7D. Silu zvuku je viditeľná aj na Chladniho obrazcoch, ktoré vznikajú na tenkej kovovej doske pokrytej pieskom a upevnenej nad reproduktorom: piesok je zvukovými frekvenciami modulovaný do rôznych tvarov.

Ferrofluid čiže tekutá suspenzia z magnetických nanočastíc preverila ovládanie audiosystému gestami. Ferrofluid obsahuje malinké čiastočky (~ 10 nm v priemere) magnetických častíc v kvapalnom roztoku. Vďaka nim sa správa ako kvapalina a zároveň má magnetické vlastnosti pevného skupenstva. Elektromagnety synchronizované s beatom skladby pôsobia na Ferrofluid a ten sa rytmicky vlní a vytvára abstraktné hroty, ktoré reagujú na basy.

Pri ovládaní gestami sa Ferrofluid rozsvieti a farby sa zladia s nastaviteľnými svetelnými efektmi a s rytmom hudby. Smart High Power Technology predstavujú „tri tancujúce farby“, ktoré sú umiestnené priamo na reproduktore a reagujú na tlak zvuku 1550w a basové linky.

Video: Ferrofluid a audiosystém Sony MHC – V7D

Model MHC – V7D disponuje neuveriteľným zvukom aj pôsobivým vzhľadom, ovládať ho možno gestami a ponúka svetelné LED efekty. Na vizualizácii zvuku je krásne to, že vlastne vidíte jeho silu v zhmotnenej podobe. Audiovizuálny zážitok zo skladby Hideaway je teda niečo úplne nové,“ povedal Alberto Ayala, riaditeľ Vision and Sound, Sony Europe.

Priekopník a inovátor Yifei Chai zo štúdia Unit 9 spoločne so svojím tímom nás vo videu vezmú až do samotného srdca domáceho audiosystému MHC – V7D, kde piesok poskakuje, farby tancujú, z vody vznikajú útvary a tekutá suspenzia z magnetických nanočastíc vystrkuje rožky. Nízkofrekvenčný reproduktor (woofer) sleduje vývoj skladby od jeho tichšieho začiatku cez narastajúcu intenzitu až po záverečné vyvrcholenie.

Režisér videa Cole Pavioura z Unit 9 je etablovaným zástupcom novej generácie digitálnych filmárov. Tento pokrokovo zmýšľajúci umelec o svojom projekte pre Sony uviedol: “Spolupracovať so Sony na tomto projekte bolo pre mňa obrovskou poctou a skvelou príležitosťou hrať sa a experimentovať s vizualizáciou zvuku, pomocou ktorej sme zhmotnili ohromujúci zvuk audiosystému od Sony. Naším cieľom bolo divákom ponúknuť zmyslový zážitok, ktorý nemá obdoby. Výsledky sú neuveriteľné: geometrické vzory spôsobené vibráciami daných audio frekvencií, voda, ktorá presne kopíruje dynamický rozsah spevu a Ferrofluid, ktorý tancuje, pričom vznikajú úžasné formácie.“

Sony MHC-V7D

Model MHC-V7D ponúka vďaka Clear Smart High Power Technology od Sony monumentálne basy a zvukový tlak až 1550W (RMS 1440W, 105.5dB SPL). Funkcia Audio + optimalizuje zvukové nastavenie na jeden dotyk a režim Football spoľahlivo vykúzli atmosféru ako na štadióne. Aj vďaka tomu ponúka nový model MHC-V7D zvuk pre každú situáciu.

Svoje obľúbené skladby si môžete jednoducho vylepšiť pomocou DJ a samplovacích efektov. Na výber je potlesk publika, reggae, dychová sekcia alebo si ku skladbám môžete vďaka dvom vstupom pre mikrofón pridať svoj hlas a užiť si napríklad karaoke.

Zábavu na parkete rozbehnete pomocou svetelných efektov zladených do rytmu hudby. Vďaka novej technológii Gesture Control Technology môžete navyše všetko ovládať len gestami svojej ruky.

Pomocou NFC a Bluetooth pripojíte smartfón alebo tablet a okamžite bezdrôtovo streamujete svoje playlisty do audiosystému. Stiahnite si aplikáciu Fiestable pre ovládanie svetiel reproduktorov, pridajte DJ efekty, vychutnajte si prehrávanie hlasu alebo jednoducho prejdite na ďalšiu skladbu – to všetko zo smartfónu, ktorý poslúži ako diaľkové ovládanie.

Ak by ste niekedy chceli trochu potrápiť susedov, môžete tento audiosystém prepojiť pomocou funkcie Party Chain Mode s ďalším kompatibilným systémom High Powered Audio systémy, napríklad SHAKE-X3D alebo SHAKE-X1D.

Sony MHC-V7D je už v predaji za MOC 663 eur.

Ďalšie informácie poskytne:
Adam Cagáň
SEESAME Communication Experts
Tel: +421 907 149 776
E-mail: cagan@seesame.com

Spoločnosť Sony:
Spoločnosť Sony je popredný celosvetový výrobca inovatívnych audio, video, komunikačných a informačných produktov pre spotrebiteľský trh ako aj pre profesionálne trhy. Spoločnosť Sony je vďaka svojim audiovizuálnym produktom a hudobným produktom, počítačovou zábavou a online službami svetovým lídrom na trhu so spotrebnou elektronikou.  Ku koncu fiškálneho roka 2015 dosiahla spoločnosť Sony tržby v hodnote približne 68 miliárd eur.

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: