SPP zverejnil výrazné zníženie cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. septembra

BRATISLAVA, 29. júla 2015 (tlacovasprava.sk) – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) oznamuje, že od 1. septembra 2015 upraví ceny za dodávku plynu pre  domácnosti na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti sa znížia v priemere o 3,91 %.

V zmysle rozhodnutia ÚRSO, ktorým, v rámci konania z vlastnej iniciatívy, určil ceny za dodávku plynu pre domácnosti, sa s účinnosťou od 1. septembra 2015 zníži platba za dodávku plynu pre domácnosti  v kategórii D1, pri spotrebe 1 000 kWh približne o 2 eurá ročne, v kategórii D2, pri spotrebe 10 000 kWh o 20 eur ročne a v kategórii D3, pri spotrebe 30 000 kWh o 61 eur ročne (dopad je uvedený vrátane DPH).

Slovenský plynárenský priemysel (SPP)
Slovenský plynárenský priemysel (SPP)

Mesačné preddavky sa pre zákazníkov SPP z dôvodu zmeny ceny automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia. V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. septembra 2015 spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., stanoví pre všetkých odberateľov plynu od SPP odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky (t.j. odhadom), nie prostredníctvom fyzického odpočtu.

Zákazníci SPP majú možnosť nahlásiť stav plynomeru od 2. do 14. septembra 2015 prostredníctvom Zákazníckej linky SPP na čísle 0850 111 363, prípadne prostredníctvom elektronickej pošty na adrese zakaznickalinka@spp.sk.

Regulované ceny za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania sú oddnes zverejnené aj na webovej stránke SPP http://www.spp.sk (v časti Domácnosti – plyn). Informácie o cenách za dodávku plynu pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania poskytne SPP svojim zákazníkom aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363 v pracovných dňoch od 7.00 h do 20.00 h alebo v ktoromkoľvek z 19-tich Zákazníckych centier SPP na celom Slovensku.

SPP okrem dodávky plynu ponúka aktuálne svojim novým i existujúcim zákazníkom aj možnosť získať dodávku elektriny s až desaťpercentnou zľavou. Stačí, ak si pri uzavretí zmluvy aktivujú elektronickú faktúru a účty budú platiť bezhotovostne. Táto ponuka za posledné obdobie v celoslovenskom meradle pritiahla najviac zákazníkov, pričom ich spokojnosť so službami a zákazníckym servisom SPP je podľa prieskumov jedna z najvyšších spomedzi dodávateľov energií na Slovensku.

Prostredníctvom on-line poradne na webovej stránke http://www.spp.sk poskytuje SPP svojim zákazníkom aj poradenstvo v oblasti efektívneho využívania energií a úspory nákladov.

SPP: Nové ceny za dodávku plynu pre domácnosti od 1. septembra 2015
SPP: Nové ceny za dodávku plynu pre domácnosti od 1. septembra 2015

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií  na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Kontakt:
Michal Holeš, hovorca
mobil: +421 917 716 077
e-mail: press@spp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.