Spoločnosť reaguje na dianie okolo Domu spisovateľov: Iba prevádzka Night clubu je v budove tejto chvíli zmysluplná

BRATISLAVA, 30. júla 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť ARTHUR DS, vstúpila do manažmentu nehnuteľnosti Dom spisovateľov v septembri roku 2012. Už vtedy bolo zrejmé, že celá táto budova v centre Bratislavy je bez väčších investícií ekonomicky neudržateľná. Do budovy z obdobia socializmu sa od jej výstavby takmer nič neinvestovalo. Spolok spisovateľov Slovenska (SSS) ako spoluvlastník budovy však odmieta akúkoľvek investíciu do jej opravy.

Klub spisovateľov sa nachádzal v prvom podzemnom podlaží. Tu je umiestnená aj trafostanica, kotolňa, sklady a iné technické miestnosti. Niekoľkokrát v období rokov 2012 – 2015 sem presiakla spodná voda a hrozilo nútené zavretie nielen priestorov klubu, ale aj celej budovy. Spolok nekonal. Ak by sme nezasiahli my, budova by sa dostala až do havarijného stavu.

Urobili sme všetko preto, aby sme existenciu Klubu spisovateľov zachovali a to bez akejkoľvek pomoci zo strany SSS. Boli sme radi, že sa nám podarilo nájsť nájomcu na tento priestor a jeho ukončenie prenájmu v júli 2015 nám bolo úprimne ľúto. Avšak vzhľadom na ekonomický, technický a vzťahový aspekt so Spolkom spisovateľov Slovenska (SSS) sme jeho rozhodnutie chápali. SSS sa momentálne pasuje za záchrancu „národnej kultúrnej pamiatky Klubu spisovateľov“.

Spisovatelia však nechali celú prevádzku v nevyhovujúcich priestoroch na viac ako sedemdesiat ročného živnostníka p. Antovszkého, ktorý často kryl prevádzku z rodinných úspor. Pán Antovszký od SSS neuzrel žiadnu podporu. Sám platil nájom a držal prevádzku v rámci možností nad vodou.

Spoločnosť ARTHUR DS niekoľkokrát za nášho pôsobenia v budove ponúklo SSS na užívanie aj priestory Klubu spisovateľov, tak isto ako aj priestory na predajňu Knihy.

Scenár odpovede je však takmer vždy identický: „Máme záujem“, ale na konkrétne otázky kto, čo, kedy a za akých podmienok už nie je partner na rozhovor… Vzhľadom na nevyhnutnosť technickej úpravy základnej infraštruktúry budovy, ktorá sa nachádza v podzemí, je jedine prevádzka Night clubu v tejto chvíli zmysluplná.

Momentálne sme v rokovaní s niekoľkými možnými prevádzkovateľmi, a preto ku konečnej podobe ARTHUR Night Club-u sa nevyjadrujeme. Budova však má svoju ekonomiku a každý možný príjem je pre nás nevyhnutný. Naša spoločnosť má záujem budovu kompletne zrekonštruovať, ale pre tento cieľ je nevyhnutná súčinnosť SSS, na ktorú trpezlivo vyčkávame už od začiatku tohto roku.

Kontakt:
Erik Mikurčík
konateľ ARTHUR DS
spravabudovy@arec.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.