Nanuk z piva si môžete urobiť sami už aj na Slovensku!

BRATISLAVA, 3. júla 2015 (tlacovasprava.sk) – Nádherné slnečné počasie aj ortuť na teplomere ohlasujú leto. Ruka v ruke s opaľovaním, grilovaním či leňošením prichádza aj chuť na pivo. Na také, ktoré nás osvieži a najmä ktoré dobre chutí.

Ideálne sú v tomto prípade skvelé nové príchute od značky Birell, ktorá ponúka nealkoholické osvieženie v dvoch nových príchutiach malina s limetkou alebo zázvor. Mysleli ste si, že zázvor sa pije len v zime? Omyl.

Ak chcete svojich blízkych alebo priateľov prekvapiť niečím netradičným, vyskúšajte dezerty so zázvorom.
Ak chcete svojich blízkych alebo priateľov prekvapiť niečím netradičným, vyskúšajte dezerty so zázvorom.

Je skvelý aj v lete. Štipľavosť, ktorá je zázvoru vlastná, vás počas letných horúčav dokonale osvieži. Okrem toho, každému pokrmu prepožičia svoju špecifickú príchuť a vôňou navodí atmosféru ďalekého východu.

Môžete ho pridať do koláčov, marmelády alebo si dopriať vychladené nealkoholické pivo s jeho príchuťou.
Keď chcete svojich priateľov prekvapiť, môžete pivo s príchuťou zázvoru použiť na výrobu originálneho nanuku.

Zázvor alebo ďumbier lekársky, ako sa tento koreň po slovensky nazýva, sa nám zvyčajne spája so zimným obdobím. Pridávame si ho do čaju, keď nás ohrozuje nachladnutie alebo chrípka. Ale pozor! Je skvelý aj v lete.

,,Nová príchuť Birell Zázvor je prepojením korenistej chute s jemnou horkosťou tradičného nealkoholického piva a správne vychladené je na osvieženie ideálne,“ povedal marketingový manažér značky Birell Luděk Baumruk. Navyše sa ho nemusia obávať ani tí, ktorí si poctivo formovali figúru do plaviek.

,,Má o 50 % menej kalórií ako mnohé iné sladené sýtené nápoje. Neobsahuje umelé farbivá ani konzervanty,“ vysvetlil Luděk Baumruk.

Ak chcete svojich blízkych alebo priateľov prekvapiť niečím netradičným, vyskúšajte dezerty so zázvorom. V lete je naozaj osviežujúci a môžete ho pridať do populárneho cheesecaku, marmelády alebo si vyrobiť osviežujúci nanuk z piva.

Zázvorový nanuk z piva

Čo potrebujeme:
formy na domácu výrobu nanukov, prípadne plastové poháriky
plastové alebo drevené paličky
nealkoholické osvieženie Birell s príchuťou zázvor
potravinovú fóliu.

Ako na to:
Príprava je celkom jednoduchá. Nalejte nealkoholické osvieženie Birell do pripravených foriem. Ak používate plastové poháriky, prekryte vrchný otvor fóliou a do stredu spravte malý otvor. Cez neho vložte paličku tak, aby stála rovno a zároveň bola namočená v pive. Nápoj nalejte približne pol centimetra od okraja. Vložte formy alebo poháriky do mrazničky a nechajte zmrznúť. Na záver odstráňte fóliu, opatrne vylúpnite nanuk z nádoby a podávajte. Na zdravie!

Keď chcete svojich priateľov prekvapiť, môžete pivo s príchuťou zázvoru použiť na výrobu originálneho nanuku.
Keď chcete svojich priateľov prekvapiť, môžete pivo s príchuťou zázvoru použiť na výrobu originálneho nanuku.

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom SABMiller plc, ktorá je druhou najväčšou svetovou pivovarníckou spoločnosťou so 70 tisíc zamestnancami  vo viac ako 80 krajinách celého sveta. Tá ponúka viac ako 200 pivných značiek vrátane celosvetovo známych, ako sú Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzuro, Miller Genuine Draft a Grolsch, rovnako ako  popredné lokálne značky Aguila (Kolumbia), Castle (Južná Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Austrália) alebo Tyskie (Poľsko).Súčasťou portfólia spoločnosti Pivovary Topvar sú značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Gambrinus, Fénix, Excelent, Radegast, Master, Birell a Kingswood.

Pre viac informácií kontaktujte prosím:
Pivovary Topvar, a.s.
Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy a komunikáciu
Tel. +421 904 703 137, miroslava.remenarova@topvar.sabmiller.com
http://www.pivovarytopvar.sk

PR agentúra MEDIA CENTRAL:
Natália Raslavská, PR manažér
Tel. +421 917 163 235
raslavska@mediacentral.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.