*
článok
Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY, Životné prostredie

IKEA prechádza výhradne na nové osvetlenie, hovorí dokonca o revolúcii!

BRATISLAVA, 11. augusta 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť IKEA bude od septembra 2015 vo svojich obchodných domoch ponúkať iba nový druh osvetlenia, ktoré spotrebuje o 85 percent menej energie ako klasické žiarovky a má životnosť až 20 rokov.

Revolúcia v osvetlení

LED technológie znamenajú revolúciu v osvetlení. Účty za elektrinu v domácnostiach neustále stúpajú a rovnako tak sa zvyšuje aj globálna spotreba energií, preto je význam osvetlenia LED veľkým prínosom a jeho význam sa bude ďalej zvyšovať. Staviame na našom presvedčení, že každý by mal mať možnosť dovoliť si bývať udržateľnejším spôsobom, a preto zaistíme, aby boli ceny za osvetlenie LED finančne dostupné čo najviac ľuďom,“ hovorí Steve Howard, Chief Sustainability Officer, IKEA Group.

IKEA

V záujme udržateľnejšieho bývania prechádza IKEA kompletne na osvetlenie LED

Diódy LED znamenajú aj revolúciu v dizajne. Sú malé a je možné zabudovať ich do takmer akéhokoľvek výrobku. Bude tak možné navrhovať menšie lampy, tenšie štruktúry a šíriť svetlo cielenejšie,“ tvrdí Björn Block, Range Manager Business Area Lighting v IKEA.

Technológie LED prinášajú svetlo vysokej kvality a poskytujú celosvetové riešenia pre rôzne preferencie v otázke osvetlenia. Zákazník si môže vybrať medzi hrejivým alebo studeným svetlom a takmer všetky žiarovky sú stmievateľné. Žiarovky je možné kúpiť vo všetkých tvaroch a veľkostiach a sú vysoko kvalitné. IKEA aj dodávatelia venujú veľkú pozornosť tomu, aby sa výkonnosť žiaroviek LED zlepšovala. Výsledkom je bezkonkurenčné osvetlenie.

„Tvrdo sme pracovali na tom, aby sa zákazník do osvetlenia LED jednoducho zamiloval. Stačí len vymeniť starú klasickú žiarovku, ktorá prestala svietiť, za novú žiarovku LED. Svoju obľúbenú lampu naozaj vyhadzovať nemusíte,“ hovorí Jeanette Skjelmose, Business Area Manager Lighting v IKEA.

„Svetlo je kľúčovou súčasťou nášho bežného života v domácnosti. Vytváranie lepšieho každodenného života pre čo najviac ľudí so sebou prináša to, že prijímame nové svetelné technológie a pomocou nich naďalej vylepšujeme naše výrobky. Snažíme sa pritom o to, aby tieto nové výrobky boli krásne, udržateľné a cenovo dostupné. IKEA prechádza na jedinečnú technológiu LED a od 1. septembra budeme môcť svetu hrdo oznamovať, že náš sortiment osvetlenia pozostáva výhradne z osvetlenia LED,“ uzatvára Jeanette Skjelmose.

IKEA LED (diódy emitujúce svetlo) – FAKTY

*Ak by milión ľudí vymenilo jednu žiarovku za osvetlenie LED, z hľadiska emisií CO2 by sa to rovnalo situácii, kedy by bolo z ciest stiahnutých okolo 3 900 áut ročne. Tiež by to zodpovedalo ročnej spotrebe elektriny v 4 400 domácnostiach.
* Žiarovky LED vydržia až 20 rokov a spotrebujú o 85 % menej energie ako tradičné žiarovky.
* Osvetlenie LED je možné kúpiť takmer vo všetkých tvaroch a veľkostiach, takže sa prispôsobí vášmu zariadeniu.
* Žiarovky LED odrážajú farby prirodzeným spôsobom a poskytujú rovnomerné svetlo.
* Rozsvecujú sa okamžite a vyžarujú najrôznejšie farebné odtiene, od hrejivých až po studené.
* Neobsahujú ortuť.
* Umožňujú nové riešenia dizajnu.

Viac informácií vám poskytne:

Jana Hrubcová
IKEA Bratislava, s. r. o.
+421 2 48 226 102
+421 911 672 420
jana.hrubcova@IKEA.com

Zuzana Janove, Petra Konáriková
Seesame
+421 917 915 282
+421 908 700 543
janove@seesame.com,
konarikova@seesame.com

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: