Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie: Plná sacia sila s recyklovanou priadzou

BRATISLAVA, 31. augusta 2015 (tlacovasprava.sk) – Čistiace utierky MEWA na viacnásobné použitie trvalo chránia životné prostredie, pretože ich možno veľa ráz opakovane použiť. To, ako možno hneď dvakrát ušetriť zdroje s výrobkom na viacnásobné použitie, ktorý chráni životné prostredie, ukazuje MEWA, špecialista v oblasti textilných služieb. Čistiace utierky MEWA možno nielen 50-krát vyprať, ale i opäť použiť. Samotné utierky pozostávajú z 50 % z recyklovaného materiálu.

Čistiace utierky MEWA sa môžu prať a opakovane použiť asi 50-krát.
Čistiace utierky MEWA sa môžu prať a opakovane použiť asi 50-krát.

Už pri výrobe utierok MEWA myslí na životné prostredie. V súčasnosti sa v tkáčovni skupiny MEWA ročne vyrobí okolo 104 miliónov utierok. Na výrobu sa používajú len takzvané dlhé vlákna.

MEWATEX PLUS: V priemysle, tlačiarňach, autoservisoch a remeselných dielňach sa vďaka nim udržiavajú nástroje, stroje a výrobné zariadenia čisté.
MEWATEX PLUS: V priemysle, tlačiarňach, autoservisoch a remeselných dielňach sa vďaka nim udržiavajú nástroje, stroje a výrobné zariadenia čisté.

„Tieto vlákna sa vyznačujú vysokou pevnosťou a nízkou tvorbou útkových slučiek. Vysoká pevnosť priadze zvyšuje opätovnú použiteľnosť utierok, čím sa ušetria suroviny. Okrem toho sa priadza vyrába zo spracovaných surovín,“ vysvetľuje Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s. r. o.

Ale aj bavlnené útkové slučky, ktoré vznikajú pri výrobe, sa recyklujú, namiesto toho, aby sa likvidovali: Plnoautomatizované pohyblivé čistiace stroje sajú útkové slučky a zbierajú ich. Potom sa spracujú na zvukovo-izolačný materiál, ktorý sa používa napr. v automobilovom priemysle.

V rámci celej Európy zásobuje MEWA čistiacimi utierkami na viacnásobné použitie viac ako 120 000 podnikov a poskytuje im komplexné služby. V priemysle, tlačiarňach, autoservisoch a remeselných dielňach sa vďaka nim udržiavajú nástroje, stroje a výrobné zariadenia čisté.

Dodávanie čistiacich utierok, ktoré sú vždy pripravené na použitie pri zachovaní stálej kvality, bolo odmenené.  MEWA je svetovým lídrom v oblasti viacnásobne použiteľných čistiacich utierok.

MEWA Textil-Management

Spoločnosť MEWA zásobuje zo 42 prevádzok podniky po celej Európe pracovnými a ochrannými odevmi, čistiacimi utierkami, rohožami na zachytávanie oleja a klasickými rohožami, ako pod značkou „World Wide Work by MEWA“ ochrannými pracovnými pomôckami. Celkom 4.900 zamestnancov má na starosti viac než 172.000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remesiel a gastronómie. V roku 2014 dosiahla skupina MEWA obrat vo výške 583 miliónov eur. Spoločnosť MEWA, ktorá bola založená v roku 1908, je dnes vedúcou spoločnosťou v oblasti textilného manažmentu. V novembri 2013 sa dostala MEWA medzi troch favoritov Nemeckej ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii “Nemecké produkty/služby”. Spoločnosť bola roku 2013 druhýkrát ocenená vydavateľstvom Deutsche Standards “Značkou storočia” a ďalej bola roku 2015 druhýkrát vyznamenaná ako “Vedúca značka na svetovom trhu”.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:
MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097
Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, http://www.mewa.sk

Kontakt pre tlač:
Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,
Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.