Poslanec Hlina klame, Pôžičkárne sú otvorené a poskytujú služby v súlade so zákonom

BRATISLAVA, 3. septembra 2015 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o. sa ostro ohradzuje voči invektívam poslanca Hlinu, hrubému správaniu sa voči personálu a zneužitiu členov policajného zboru na právoplatne otvorených prevádzkárňach a opakovanej perzekúcii zamestnancov spoločnosti na bratislavských pobočkách.

Spájanie otvorenia pobočiek Pôžičkární s páchaním trestnej činnosti a odchody zamestnancov pobočiek na obednú prestávku nazývať útekom pred políciou klasifikujeme ako ohováranie a verejné ponižovanie zamestnancov, ktoré pokračuje mobbingom a šikanovaním zamestnancov na sociálnych sieťach.

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o. prehlasuje, že plne rešpektovala a rešpektuje usmernenia regulátora trhu aj Národnej banky Slovenska pred 31.8.2015 aj po 31.8.2015.

Pri koordinácii činnosti spoločnosť jedná tak, aby jej kroky boli v súlade s očakávaniami regulátora, v súlade s verejnými vyjadreniami zástupcov NBS aj predstaviteľov Asociácie poskytovateľov spotrebiteľských úverov. Od 31.8. do 2.9. sú však vyjadrenia uvedených autorít protichodné a vytvorili pre zabezpečenie chodu 70-tich pobočiek značnú neistotu.

(Vyjadrenia hovorkyne Martiny Solčanyiovej z 1.9.2015  pre TASR, publikované Teraz.sk 12:06 a Vyjadrenie Vedúcej tlačového oddelenia národnej banky Jany Kováčovej, pre TASR, publikované Teraz.sk 2.9.2015  o 14:58 a vyjadrenie Ivana Kahaneca, výkonného  tajomníka Asociácie poskytovateľov spotrebiteľských úverov: “V súčasnosti ešte neboli ukončené niektoré povoľovacie konania pre niektoré spoločnosti. Tieto spoločnosti však podľa nášho názoru môžu naďalej poskytovať spotrebiteľské úvery až do momentu, kým nebude o ich žiadosti rozhodnuté.“ Rádio Slovensko, 12:00; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 31.08.2015).

Aby boli vylúčené všetky pochybnosti, prehlasuje spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o., že žiadosti klientov  o nové úverové zmluvy v zmysle Zákona o spotrebiteľských  úverov neschvaľuje a takéto žiadosti o spotrebiteľské úvery bude do termínu vyrozumenia NBS držať v evidencii bez realizácie vyššie uvedených spotrebiteľských úverových zmlúv.

Cieľom pobočiek Pôžičkární a zamestnancov je obslúžiť rôzne záujmy a potreby občanov o poistenie, splácanie úverov a preskúmať potreby žiadateľov o úver a klasifikovať ich na spotrebiteľské, alebo úvery pre účel podnikania. Klienti do pobočiek prichádzajú na základe vlastného záujmu.

Úlohou personálu v prevádzkárňach Pôžičkáreň je  v otváracích hodinách realizovať príjem splátok klientov, spisovanie žiadostí klientov o posuny splátkových kalendárov, realizovať poradenstvo ku povinnému zmluvnému poisteniu automobilov a ďalšia konzultačná činnosť v oblasti finančných služieb.

Okrem uvedeného realizujú zamestnanci a obchodníci na Pôžičkárňach príjem žiadostí o úvery na ktoré sa nevzťahuje regulácia v zmysle Zákona o spotrebiteľských úveroch, t. j. úvery pre živnostníkov a podnikateľov.

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o.
V prípade potreby kontaktujte v uvedenej veci hovorcu Michala Hatinu, email: hatina@lbg.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.