*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Podľa prieskumu budú automobilky po ohlásení nového závodu hľadať zamestnancov aj v cudzine

BRATISLAVA, 21. septembra 2015 (tlacovasprava.sk) – Automobilové závody neustále hľadajú nových zamestnancov, najväčší dopyt je po manažéroch logistiky, inžinieroch kvality a operátoroch výroby. Z prieskumu pracovného portálu Ajobs.eu, ktorý sa exkluzívne zameriava na segment automobilového priemyslu, tiež vyplýva, že automobilky s ohlásením nového závodu pri Nitre siahnu aj po zamestnancoch zo zahraničia.

Pracovné pozície najviac lákajú Čechov, Maďarov a Bulharov.

Automobilový priemysel na Slovensku zamestnáva okolo 200–tisíc ľudí a generuje v slovenskej ekonomike až 9 % zamestnanosti, vyplýva to zo štúdie Ekonomickej univerzity v Bratislave. Zväz automobilového priemyslu SR odhaduje približne tristo subdodávateľských firiem v rámci automotive segmentu.

Podľa prieskumov portálu Ajobs.eu hľadá každý závod automobilového priemyslu a ich subdodávatelia kontinuálne manažérov a neobmedzene operátorov výroby. Najväčší dopyt z manažérskych pozícií je po inžinieroch kvality, kvalitných nákupcoch a manažéroch logistiky. Na slovenskom pracovnom trhu je takýchto ľudí nedostatok a po príchode novej automobilky môže byť situácia ešte horšia. Už teraz sa preto personálne oddelenia jednotlivých závodov zaujímajú aj o cudzincov.

„V našej databáze máme uchádzačov o prácu nielen zo Slovenska. Už teraz cítime zvýšený záujem Maďarov a Čechov, ale i Bulharov o pozície v automobilovom sektore na Slovensku,“ hovorí Zuzana Kvočeková z globálneho pracovného portálu Ajobs.eu, ktorý sa zameriava na ponuky práce a vyhľadávanie kvalifikovaných pracovných síl pre automotive segmet v rámci celej Európy.

Migrácia v rámci slovenského pracovného trhu je vďaka práci v automobilových závodoch v okolí diaľnic D1 a D2 výrazná, ohlásenie príchodu nového automobilového závodu Jaguar Land Rover ju ešte viac podporí.

„Chceme ponúknuť priestor tým, čo sa chcú zamestnať, ale aj zamestnávateľom, ktorí hľadajú do svojich firiem odborníkov. Vždy som bola prekvapená, že také dominantné odvetvie, akým je pre Európu automobilový priemysel, nemá vytvorenú platformu pre lepšiu mobilitu zamestnancov. Veríme, že náš portál pomôže opätovne rozhýbať trh práce,“ dodáva Zuzana Kvočeková z portálu Ajobs.eu.

O portáli http://www.ajobs.eu
Pracovný portál Ajobs.eu vznikol v roku 2015 a je výsledkom spolupráce personalistov a odborníkov z automobilového priemyslu. Primárne cieli na pracovné pozície v automotive segmente, je globálny a špecializovaný. Aktuálne na ňom inzeruje 67 spoločností a má 3180 užívateľov, ktorí sú špecialistami v automobilovom priemysle alebo v segmente jeho blízkych dodávateľov. V súčasnosti je možné využívať služby pracovného portálu zadarmo.

Kontakt pre médiá:

ZUZANA KVOČEKOVÁ
ARTELA, s. r. o.
0902 419 099
info@artela.sk
http://www.ajobs.eu

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: