*
článok
Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY, Trh práce

Lidl pokračuje v raste a opätovne zvyšuje platy všetkým zamestnancom

BRATISLAVA, 23. septembra 2015 (tlacovasprava.sk) – Po úspešnom obchodnom roku 2014 a pokračujúcom trende v prvom polroku obchodného roku 2015 pristupuje Lidl k mimoriadnemu zvýšeniu platov v priemere o 5,2%. Zvýšenie platov sa týka celoplošne všetkých pozícií. Lidl dlhodobo zvyšuje svojim zamestnancom platy každoročne v marci, vďaka dosiahnutým výsledkom tento termín posúva z 01.03. 2016 už na 1.10. 2015.

Lidl

Lidl

Spoločnosť Lidl patrí na Slovensku k stabilným zamestnávateľom, čo neustále zvyšuje jeho atraktivitu na trhu práce.

Chceme sa podeliť o úspech značky Lidl aj s našimi zamestnancami. Vďaka výsledkom, ktoré dosahujeme, môžeme pristúpiť k mimoriadnemu a celoplošnému zvýšeniu platov našich zamestnancov a potvrdiť tak našu pozíciu jednej z najlepšie platiacich firiem v sektore,“  uviedol Vladimír Tomko, konateľ spoločnosti Lidl pre oblasť administratívy a ľudských zdrojov.

Po októbrovom zvýšení platov bude priemerný plat v predajni v Lidli o približne 140 € vyšší oproti údaju Štatistického úradu SR o priemernej mzde v maloobchode za prvých 7 mesiacov roka 2015, ktorý uvádza 593 €.

Spoločnosť Lidl v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje 123 predajní a zamestnáva viac ako 3 600 ľudí. Na jar 2016 otvorí svoje tretie logistické centrum v priemyselnej zóne Sereď – Juh, kde vytvorí pracovné miesta pre približne 200 ľudí. Očakávaná výška investície na nové logistické centrum je viac ako 40 miliónov eur, pričom táto spadá do celkového investičného plánu na roky 2014 – 2018, kedy sa Lidl na Slovensku chystá preinvestovať  250 miliónov eur.

Kontakt pre médiá:
Tomáš Bezák
PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl
Tel: +421 258 279 222
Mobil: +421 911 039 541
email: tomas.bezak@lidl.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: