SPP pomôže s úsporou energií vďaka dotácii na hybridné plynové tepelné čerpadlo

BRATISLAVA, 19. októbra 2015 (tlacovasprava.sk) – Zákazníci SPP môžu ušetriť viac ako 5500 eur. Vďaka hybridnému plynovému tepelnému čerpadlu totiž môžu znížiť svoje platby za energie až o 40 % ročne. S touto unikátnou technológiou budú ohľaduplní aj voči životnému prostrediu, keďže budú využívať obnoviteľné zdroje energie. Navyše odborníci z SPP pomôžu získať na inštaláciu tohto zariadenia štátnu dotáciu.

SPPHybridné tepelné čerpadlo predstavuje unikátnu a efektívnu technológiu, ktorá kombinuje tepelné čerpadlo a kondenzačný kotol v jednom. Zariadenie neustále monitoruje vonkajšiu teplotu. Na základe merania sa automaticky prepína do najefektívnejšieho režimu prevádzky. Vďaka tomu môže používateľ ušetriť 25 – 40 % nákladov za energie ročne.

Napríklad majitelia nového bungalovu pre štyroch ľudí s obytnou plochou viac ako 100 m2, tak môžu usporiť na energiách každý rok takmer 470 eur. Keby využívali plynový kondenzačný kotol, zaplatili by viac ako 1100 eur ročne.

SPP navyše ponúka na kúpu tohto tepelného čerpadla exkluzívnu bonusovú zľavu vo výške viac ako 700 €, predĺženú 5-ročnú záruku a bezplatnú ročnú prehliadku zariadenia. Celkovo tak úspora za päť rokov môže prekročiť viac ako 5000 eur.

Okrem hybridného tepelného čerpadla  môžu zákazníci SPP získať za výhodných podmienok aj štandardné tepelné čerpadlo vzduch – voda (15 % zľava), alebo solárne kolektory (zľava 10 %).

Keďže prostredníctvom projektu Zelená domácnostiam, štát rozdelí na podporu využívania obnoviteľných zdrojov energie až 45 mil. eur, je teraz výmena tepelného zdroja dostupná pre každého. Jedna domácnosť môže získať zľavu na prvotnú investíciu až do výšky 50 %. Podmienkou získania dotácie je partnerstvo so štátom oprávnenou spoločnosťou. SPP so svojím partnerom pomôže zákazníkom pri získaní dotácie od štátu, poradí im s výberom vhodného zariadenia a zabezpečí jeho inštaláciu a servis.

Proces spolupráce bude veľmi jednoduchý. Po zadaní dopytu prostredníctvom formulára na stránke http://www.spp.sk poskytneme zákazníkom odborné poradenstvo v celom procese. Od individuálneho riešenia pre ich domácnosť, cez pomoc s podaním žiadosti o štátnu dotáciu, až po zabezpečenie dodávky a montáže zvoleného zariadenia a jeho servis. V prípade potreby dofinancovania môžu zákazníci využiť výhodný Energoúver od SPP.

SPP dokáže poradiť so zlepšením energetickej efektívnosti aj malým a stredným podnikateľom. Pri obnove technického zariadenia môžu firmy takisto využiť širokú ponuku spotrebičov za výhodné ceny a ďalšie zľavy. Viac informácií získate na Zákazníckej linke 0850 111 363 alebo priamo na webe SPP, či on-line poradni na stránke http://www.spp.sk.

Príklad úspor s Hybridným tepelným čerpadlom

Typ domu: Novostavba – bungalov
Energetická trieda: B
Zastavaná plocha: 225 m2
Obytná plocha: 107 m2
Úžitková plocha: 157 m2
Plocha okien a dverí: 40 m2
Garáž: je súčasťou domu a je temperovaná
Vykurovanie: podlahové, nízkoteplotné (do 40°C)
Počet obyvateľov: 3 – 5
Výpočtová tepelná strata: 11 kWh
Spotreba tepla na vykurovanie: 18,3 MWh
Spotreba tepla na ohrev TV: 4,3 MWh

Porovnanie ročných nákladov na vykurovanie a ohrev teplej vody podľa zdroja tepla

Porovnanie ročných nákladov na vykurovanie a ohrev teplej vody podľa zdroja tepla
Porovnanie ročných nákladov na vykurovanie a ohrev teplej vody podľa zdroja tepla

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Kontakt pre médiá:
Michal Holeš
hovorca
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/b, 825 11 Bratislava
tel.: +421 (2) 6262 4161, mobil: +421 917 716 077
e-mail: michal.holes@spp.sk

One comment

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.