Ericsson ohlásil službu, ktorá má pomôcť vinohradníkom k lepšej úrode

BRATISLAVA, 29. októbra 2015 (tlacovasprava.sk) – Ericsson (NASDAQ: ERIC) ohlásil spoluprácu zo spoločnosťami Intel, MyOmega SystemTelenor Connexion Technologies za účelom vybudovania služby pripojenej do internetu vecí (IoT), ktorá podporuje efektívnejšiu produkciu vína.

Vďaka IoT senzorom a IoT prístupovej bráne, ktoré sú prepojené s cloudom, umožní služba vinárom zbierať dáta o vlhkosti pôdy a vzduchu, o teplote alebo intenzite slnečného svitu. Dáta môžu byť využité ako podklady prediktívnej analýzy či pre vzdialené monitorovanie viníc v reálnom čase. To vo vinárskom priemysle povedie k vyšsej kvalite produkcie, nižším nákladom na výrobu a k zníženiu dopadov na životné prostredie. Platforma má potenciál úspor v celosvetovom rozsahu a môže byť využitá aj pre ďalšie priemyslové odvetvia.

Ericsson v spolupráci s firmami Intel, MyOmega System Technologies, a Telenor Connexion prvýkrát implementovali službu, ktorou vinárov a ich podniky pripojili do internetu vecí. Riešenie má priniesť vinárom väčšie obraty, nižšie náklady na výrobu a zmenší dopady na životné prostredie.
Ericsson v spolupráci s firmami Intel, MyOmega System Technologies, a Telenor Connexion prvýkrát implementovali službu, ktorou vinárov a ich podniky pripojili do internetu vecí. Riešenie má priniesť vinárom väčšie obraty, nižšie náklady na výrobu a zmenší dopady na životné prostredie.

Podľa prieskumu Medzinárodnej organizácie pre révu a víno (International organization of Vine and Wine – OIV) dosahuje objem vývozu vo vinárskom priemysle globálne 26 miliárd eur, čo predstavuje veľký potenciál pre typ riešenia, ktorý ponúka spoločnosť Ericsson.

Nová služba je založená na platforme pre pripojenie zariadení (Device Connection Platform – DCP) od firmy Ericsson, ktorá funguje na princípoch IoT a M2M (Machine-to-Machine). Riadi konektivitu a umožňuje automatizáciu procesov medzi operátormi a podnikmi.

Anders Olin zo spoločnosti Ericsson hovorí: „Toto partnerstvo je jasným dôkazom toho, že Ericsson je lídrom v oblasti IoT. Táto služba má veľký potenciál pre globálny vinársky priemysel a ďalšie využitie v zasieťovanej spoločnosti.“

Testovania platformy v praxi sa zúčastnili štyri vinárstva v Mosel Valley v Nemecku. Prvé výsledky meraní boli zverejnené na Broadband World Forum, ktoré sa konalo 20. – 22. októbra v Londýne.

Ericsson predstavil riešenie pre vinohradníkov
Ericsson predstavil riešenie pre vinohradníkov

O Ericssone
Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť (Networked Society), ktorá umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.
Ponuku Ericssonu tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie, spoločnosť zabezpečuje servis sietí s viac 2,5 miliardami používateľov.
Ericsson pôsobí v 180 krajinách a zamestná okolo 115 000 pracovníkov. Spoločnosť bola založená v roku 1876 a sídli v Štokholme vo Švédsku. V roku 2014 tržby Ericssonu dosiahli 228 miliárd švédskych korún (asi 33,1 miliardy USD). Ericsson je zapísaný na štokholmskej burze NASDAQ OMX a newyorskej burze NASDAQ.

PRE VIAC INFORMÁCIÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com
Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

PRAM Consulting s.r.o.
Viktor Škulec
Tel.: +421 2 5939 6200
Mobil: + 421 917 654 602
E-mail: viktor.skulec@pram.sk
http://www.pram.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.