*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Chcete akcie Kofoly? Slovenská sporiteľňa bude zbierať objednávky na ich nákup

BRATISLAVA, 22. novembra 2015 (tlacovasprava.sk) – Najväčšia banka bude od 23. novembra do 1. decembra 2015 zabezpečovať zber objednávok na nákup akcií spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. (ďalej len „Kofola“) vo vybraných pobočkách na celom Slovensku. Celkovo sa bude ponúkať až 275 tisíc nových a až 1,9 milióna existujúcich akcií od jedného zo súčasných akcionárov, spoločnosti CED Group Sarl. S akciami Kofoly bude možné obchodovať na pražskej a na varšavskej burze cenných papierov.

Objednávky je možné zadávať s nasledujúcimi podmienkami:

– Indikatívna minimálna cena 500 českých korún
– Maximálna cena 650 českých korún
– Minimálny počet akcií je 10 ks

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola.

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola.

Indikatívna minimálna cena je odporúčaná minimálna cena, za ktorú by mal klient zadať objednávku. Tú je možné zadať aj za nižšiu cenu, no pravdepodobnosť, že pri nej klient nakúpi akcie, je veľmi nízka. Skutočná cena, za ktorú sa budú akcie Kofoly nakupovať, bude zverejnená 2. decembra 2015. Ak sa pre vysporiadanie použije účet vedený v inej mene ako CZK, Slovenská sporiteľňa použije na prepočet kurz podľa svojho kurzového lístka platného v deň vysporiadania.

Kto, kedy a kde môže zadať objednávku

Objednávky budú prijímať vybrané pobočky Slovenskej sporiteľne od 23. novembra do 1. decembra 2015  (1. decembra 2015 len do 12.00 hod.). V retailovej ponuke si môžu akcie nakúpiť fyzické osoby alebo firmy na Slovensku, ktoré nie sú inštitucionálnymi investormi. Pri zadávaní objednávky je potrebné sa preukázať občianskym preukazom, cestovným pasom alebo iným identifikačným dokladom. Záujemca o investíciu nemusí byť klientom Slovenskej sporiteľne.

Ako na to

Pri objednávke akcií stačí vložiť peniaze na účet. Pokiaľ klient v Slovenskej sporiteľni účet nemá, na tieto účely mu ho banka zriadi. Tiež je potrebné mať účet majiteľa cenných papierov v Slovenskej sporiteľni, ktorého zriadenie je bez poplatku. Za zadanie objednávky je poplatok 1 % z celkovej sumy, minimálne 25 eur, so stúpajúcim objemom investície postupne klesá.

Zadanie objednávky v pobočke banky potrvá niekoľko minút, prípadne dlhšie, čo bude závisieť od toho, či záujemca o akcie má alebo nemá bežný účet a účet majiteľa cenných papierov v Slovenskej sporiteľni. Investor tiež musí vyplniť investičný dotazník na zistenie, aké riziko je ochotný znášať a akým typom investora je.

Ak záujemca má bežný účet v Slovenskej sporiteľni s dostatočnou sumou peňazí na zadanie objednávky, objednávka sa dá zadať okamžite. Ak na účte nemá dostatok peňazí, pred zadaním objednávky ich môže vložiť v hotovosti alebo bezhotovostne.

Ak nemá účet v Slovenskej sporiteľni, banka mu ho zriadi, aby naň vložil sumu peňazí, ktorú chce do akcií investovať. Peniaze môže vložiť hneď v hotovosti alebo prevodom z inej banky. Ak zvolí bezhotovostný prevod, po pripísaní peňazí na účet je potrebné sa vrátiť do pobočky Slovenskej sporiteľne a až potom zadať objednávku na nákup akcií.

Kofola plánuje vydať nové akcie na pražskej burze. Globálnym koordinátorom emisie je Erste Group Bank. Verejnú ponuku v Česku zabezpečuje Česká spořitelna, na Slovensku bude zbierať objednávky retailových klientov výlučne Slovenská sporiteľňa.

Kofola

Dôležité upozornenie:
Táto informácia nepredstavuje ponuku ani výzvu na kúpu akýchkoľvek akcií spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. (Akcie). Verejná ponuka Akcií sa v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku uskutočňuje výlučne na základe prospektu, ktorý je k dispozícii na internetových stránkach http://firma.kofola.cz/investor/ a je zdarma k dispozícii v obvyklých otváracích hodinách v spoločnosti Česká spořitelna, a.s., na adrese Evropská 17, 160 00, Praha 6.

MARTA CESNAKOVÁ
hovorkyňa
odbor komunikácie a sponzoringu
Slovenska sporitelna, a. s.
Tomasikova 48, 832 37  Bratislava
tel.: +421 2 48 62 43 60
fax: +421 2 48 62 70 97
e-mail: cesnakova.marta@slsp.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: