Slovak Lines zverejnil, koľko už vydal SeniorPasov na Bratislavskú integrovanú dopravu

BRATISLAVA, 28. decembra 2015 (tlacovasprava.sk) – SeniorPas či kartu pre ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP) získate najlacnejšie od Slovak Lines. Všetko vybavíte aj cez internet z pohodlia domova. Dopravca sa na nápor cestujúcich pripravil vopred posilnením tímu na autobusovej stanici a predĺžením otváracích hodín.

Slovenský autobusový dopravca Slovak Lines vydal za necelé dva mesiace 15 366 nových dopravných preukazov dôchodcom nad 70 rokov a ťažko zdravotne postihnutým občanom. Projekt Bratislavskej integrovanej dopravy odštartoval 1. novembra a odvtedy do 31.12. 2015 platí prechodné obdobie pre seniorov nad  70 rokov, počas ktorého si vybavujú nové karty na cestovanie.

Slovak Lines
Slovak Lines

Dôkladne sme sa na vydávanie kariet pripravili. Predĺžili sme otváracie hodiny a operatívne posilnili náš tím na predajnom mieste, aby bolo odbavenie cestujúcich čo najrýchlejšie,“ zdôrazňuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Už počas spúšťania Bratislavskej integrovanej dopravy v nedeľu 1. novembra mal dopravca otvorené svoje pokladne ako počas bežného pracovného dňa.

„Prístup zameraný na zjednodušenie života našich cestujúcich sa pozitívne odrazil aj na číslach vydaných SeniorPasov či kariet pre ŤZP (ťažko zdravotne postihnutých),“ podčiarkuje Sádovský. Dokopy zabezpečil dopravca za necelé dva mesiace viac než 15 tisíc takýchto kariet.

Od 1. 11. 2015 do 18. 12. 2015 vybavil Slovak Lines:

14 620 SeniorPasov

746 ŤZP predplatných cestovných lístkov

Rýchlo a jednoducho cez internet

Autobusový dopravca v snahe nezaťažiť peňaženky cestujúcich má najvýhodnejšie ceny čipových kariet spomedzi všetkých prepravcov, ktorí sa zapojili do Bratislavskej integrovanej dopravy. Čipové karty, na ktoré sa vystavuje aj takzvaný SeniorPas, si môžu na Autobusovej stanici Mlynské nivy vybaviť cestujúci nad 70 rokov za cenu 3 eurá.
Pri vybavovaní karty vyhotoví Slovak Lines žiadateľovi bezplatne aj fotografiu (prípadne si môže záujemca priniesť fotografiu rozmerov 2,5 cm x 3 cm so sebou). Stačí prísť s občianskym preukazom. Kartu získajú cestujúci na počkanie. SeniorPas je možné cez stránku slovaklines.sk vybaviť aj online. Cena karty je takisto 3 eurá, za doručenie sa platí poplatok 2 eurá.

Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú dopravu (prímestskú, diaľkovú, medzinárodnú), zájazdovú a osobitnú dopravu. Slovak Lines je členom medzinárodného združenia dopravcov Eurolines, ktoré spája viac ako 30 európskych autobusových dopravcov. Slovak Lines (predtým pôsobiaci pod názvom SAD Bratislava) prevádzkuje autobusovú linku Bratislava – Viedeň už vyše 50 rokov.

Pre viac informácií:     
Mgr. Eva Vozárová, hovorkyňa Slovak Lines, a. s.
tel.: +421 2 5542 1185
m.t.: +421 907 670 780
e -mail: evozarova@slovaklines.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.