*
článok
Cestovný ruch, TLAČOVÉ SPRÁVY, Šport & Fitness

Snowboard Fest 2016: Organizátori oznámili termín a nové, unikátne miesto konania!

BANSKÁ BYSTRICA, 29. decembra 2015 (tlacovasprava.sk) – Najprestížnejšie snowboardové podujatie na Slovensku sa po troch rokoch sťahuje z Vysokých Tatier do nového strediska! Sony Xperia Snowboard Fest, zaradený do prestížnej série World Snowboard Tour, sa v termíne 12. – 13. februára 2016 uskutoční v stredisku SKI Šachtičky vzdialenom len 11 km od centra Banskej Bystrice.

Dopravná dostupnosť zo všetkých kútov Slovenska a zanedbateľná vzdialenosť od centra mesta boli rozhodujúcimi kritériami, pre ktoré sa organizátori rozhodli pre zmenu miesta konania akcie.

„Chcem poďakovať za tri skvelé roky na Štrbskom Plese, vďaka nim sa opäť zvýšilo renomé akcie,“ povedal promotér Jozef Murín z agentúry Boardcore Agency. Na adresu SKI Šachtičky nešetrí superlatívmi: „Stredisko maximálne vyhovuje tomuto typu akcie – poloha priamo nad veľkým mestom je na Slovensku jedinečná! K tomu výborná dostupnosť a kvalitný hotel so skvelým servisom pár metrov od zjazdovky. Chceme skrátka ponúknuť svetový snowboarding ešte bližšie k ľuďom.“

Diváci môžu sledovať Snowboardfest aj priamo z hotela - hotel Šachtička navyše ponúka kvalitnú domácu kuchyňu, vynovený welness, slovenskú kolibu a vyšší štandard ubytovania.

Diváci môžu sledovať Snowboardfest aj priamo z hotela – hotel Šachtička navyše ponúka kvalitnú domácu kuchyňu, vynovený welness, slovenskú kolibu a vyšší štandard ubytovania.

Vďaka týmto novinkám môžu diváci sledovať Snowboardfest aj priamo z hotela – hotel Šachtička navyše ponúka kvalitnú domácu kuchyňu, vynovený welness, slovenskú kolibu a vyšší štandard ubytovania. Takisto možnosť dopraviť sa z Banskej Bystrice do dejiska akcie a späť trebárs taxíkom za prijateľnú cenu zvyšuje dostupnosť akcie najmä pre návštevníkov z blízkeho okolia, ktorí neplánujú prespať na Šachtičkách.

Obhajca na štarte

Na štarte nebude chýbať ani víťaz minulého ročníka Kalle Järvilehto: „Neviem sa dočkať akcie aj nového strediska. Na Snowboardfeste jazdíme s mojím tímom už pekných pár rokov. Uprednostňujeme ho pred inými akciami vďaka úrovni akcie, kvalite organizácie a skvelej dvojdňovej zábave,“ povedal fínsky jazdec, ktorý bude patriť opäť k najväčším favoritom na víťazstvo v Big Air. Súpermi budú skokani širšej európskej špičky zo Švédska, Nórska, Švajčiarska, Nemecka, Slovinska, Čiech a tiež Slovenska.

Víťaz ročníka 2016 - Kalle Järvilehto z Fínska.

Víťaz ročníka 2016 – Kalle Järvilehto z Fínska.

Snowboard Fest sa rozbehne už v piatok registráciou a tréningami a otváracou party. Vyvrcholením športovej časti bude v sobotu 13. februára finále Big Air.

Prvý ročník Sony Xperia Snowboard Fest sa konal už v roku 1999 v stredisku Drienica. Odvtedy prešlo podujatie veľkým progresom a v súčasnosti je ako jediné podujatie u nás zaradené do prestížneho seriálu World Snowboard Tour.

Sony Xperia Snowboard Fest sa 12. - 13. februára 2016 uskutoční v stredisku SKI Šachtičky vzdialenom len 11 km od centra Banskej Bystrice.

Sony Xperia Snowboard Fest sa 12. – 13. februára 2016 uskutoční v stredisku SKI Šachtičky vzdialenom len 11 km od centra Banskej Bystrice.

Sony Xperia Snowboard Fest 2016

Dátum: 12.-13. februára 2016
Miesto: Lyžiarske stredisko SKI Šachtičky
Formát: Big Air
Súčasť série: World Snowboard Tour (www.worldsnowboardtour.com)

Snowboard Fest – prehľad posledných víťazov:

Big Air v rámci Sony Xperia Snowboard Fest 2016 je zaradený do prestížnej série World Snowboard Tour.

Big Air v rámci Sony Xperia Snowboard Fest 2016 je zaradený do prestížnej série World Snowboard Tour.

2015 (Štrbské Pleso)
1. Kalle Järvilehto (FIN)
2. Rowan Coultas    (GBR)
3. Tuomas Pohjonen (FIN)

2014 (Štrbské Pleso)
1. Måns Hedberg  (SWE)
2. Tuomas Pohjonen (FIN)
3. Markus Olimstad (NOR)

2013 (Štrbské Pleso)
1. Aljoša Krivec (SLO)
2. Martin Kalliola (FIN)
3. Aleksi Partanen (FIN)

Viac info na http://www.snowboardfest.sk

Kontakt pre médiá:
Jozef Murín
Boardcore Agency
e-mail: murin@fmx.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: