Spoločenskú hru Poznáš Bratislavu? si môžete vyskúšať na veľtrhu Slovakiatour 2016

BRATISLAVA, 28. januára 2016 (tlacovasprava.sk) – Vydavateľstvo DAJAMA a časopis Krásy Slovenska, ktorý v tomto roku oslavuje 95 rokov svojho vzniku sa opäť predstavia na veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour 2016 (28. 1. až 31. 1. 2016) v areáli výstaviska Incheba Expo Bratislava vo vlastnom stánku v hale B2-501. Návštevníci v ňom nájdu nové číslo časopisu Krásy Slovenska 1-2/2016 venované ľudovej kultúre a tradičným turistickým a vlastivedným témam. Vydavateľstvo bude zároveň v stánku prezentovať viaceré knižné novinky, ktoré vyšli v závere roku 2015.

Vydavateľstvo DAJAMA pripravilo aj novú náučno-vzdelávaciu a spoločensko-zábavnú hru o Bratislave. Zahrať si ju môžete na veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour 2016 v stánku vydavateľstva DAJAMA v hale B2-501. Zároveň Vás pozývame na finále základných a stredných škôl vo vedomostnej súťaži Poznáš Bratislavu?, ktorá sa uskutoční 29. 1. 2016 o 17.00 hod. na pódiu v hale B2.

HRA Poznáš Bratislavu?

Hra pre zvedavé deti a dospelých, ktorí majú radi Bratislavu
Myslíte si, že dobre poznáte históriu, kultúru a prírodu Bratislavy?
Radi sa prechádzate a objavujete zákutia Bratislavy?
Skúste, otestujte sa a predovšetkým prehĺbte si znalosti
v náučno-zábavnej hre Poznáš Bratislavu?

HRA Poznáš Bratislavu? je určená pre zvedavé deti a dospelých, ktorí majú radi Bratislavu
HRA Poznáš Bratislavu? je určená pre zvedavé deti a dospelých, ktorí majú radi Bratislavu

Prechádzka po Bratislave

Hra je vlastne prechádzkou po Bratislave, po jej uliciach, námestiach a okolitých vŕškoch s otázkami, ktoré sa k nim viažu. Vychádza z Bratislavského hradu a Podhradia a trasou po meste sa vracia do jeho centra. Každou správnou odpoveďou sa dostanete bližšie k cieľu. Víťazom hry sa stane hráč, ktorý najrýchlejšie prejde po trase herného plánu.

Hra či vedomostný kvíz?

Hrací set obsahuje dva hracie plány. Jeden Bratislava pre malých (pre deti vo veku 7 až 12 rokov) a druhý Bratislava pre veľkých (pre staršie deti a dospelých). Hra je postavená na 480 otázkach pre staršie deti a dospelých a 162 otázkach pre menšie deti rozdelených na 201 kartičkách štyroch druhov. K hraciemu plánu Bratislava pre veľkých sa viažu kartičky s otázkami a fotohádankami o prírode, histórii, kultúre, umení, osobnostiach a zaujímavostiach Bratislavy. K hraciemu plánu Bratislava pre malých patria zase kartičky s otázkami a fotohádankami o histórii a súčasnosti Bratislavy.

Hra Poznáš Bratislavu? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete, a zamyslenie, koľko toho ešte neviete…

Názov: Poznáš Bratislavu?
Autori: Juraj Kucharík, Daniel Kollár, Daniela Kollárová
Odporúčaná cena: 23,95 eura

Vydavateľstvo DAJAMA sa od vzniku v roku 1996 venuje propagácii regiónov Slovenska a vydávaniu publikácií o jeho geograficko-historických oblastiach. Doteraz vydalo 219 publikácií o Slovensku. Všetky knihy pripravuje nielen v slovenskom jazyku, ale vo viacerých jazykových mutáciách. Medzi hlavné edície patria: Regióny bez hraníc, Poznávame Slovensko, S batohom po Slovensku, Na starých pohľadniciach, Kultúrne Krásy Slovenska, Prírodné Krásy Slovenska a Slovensko z oblakov. Vydavateľstvo DAJAMA je od roku 2004 nakladateľom časopisu Krásy Slovenska, ktorý vydáva Klub slovenských turistov. Časopis Krásy Slovenska vychádza s podporou nadácie Geoinfo Slovakia, n. o.

Viac informácií, obálky kníh, fotografie a pod. poskytne:
Daniel Kollár, riaditeľ
Vydavateľstvo DAJAMA, Ľubľanská 2, 831 02 Bratislava
tel.: 02/5465 2055, 0918 320 115, e-mail: dkollar@dajama.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.