*
článok
Doprava & Motorizmus, TLAČOVÉ SPRÁVY

ŠKODA vydala stanovisko k množstvu zadržaných falzifikátom náhradných dielov na Slovensku

BRATISLAVA, 3. februára 2016 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko vyzýva motoristov k ostražitosti pri nákupe a použití náhradných dielcov mimo jej autorizovanej predajnej a servisnej siete. V súvislosti s aktuálnou kauzou odhalenia rekordného množstva falzifikátov v stredoslovenskom kraji spoločnosť odporúča, aby motoristi neriskovali a navštevovali výhradne autorizované servisy ŠKODA. Iba tu spoločnosť garantuje kvalitu a použitie originálnych náhradných dielcov a príslušenstva.

Použitie falzifikátov pri oprave automobilu, najmä pokiaľ ide o náhradné dielce brzdovej sústavy alebo riadenia, môžu mať priamy vplyv na bezpečnosť pri riadení. Aby mali motoristi 100-percentnú istotu, že pri oprave ich automobilu boli použité iba originálne dielce a originálne príslušenstvo, odporúčame využívať autorizované servisy. Iba tu môžeme vysokú kvalitu služieb a produktov garantovať,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Skoda nahradne diely falzifikaty

ŠKODA varuje pred nákupom a použitím falzifikátov náhradných dielcov v súvislosti s odhalením rekordného množstva falzifikátov v stredoslovenskom kraji.

Niekoľko cenných rád, ako rozpoznať falzifikát od originálu, ponúka vedúci popredajných služieb spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko Ing. Róbert Hukel: „Pokiaľ motoristi zakúpili náhradné dielce na inom, ako autorizovanom predajnom mieste, treba sa mať na pozore a históriu daného dielu dôkladne preveriť. Pokiaľ ju predajca nevie dôveryhodne zdokladovať, rozhodne ho nepoužívajte a zakúpte si nový u overeného predajcu. Silnou indíciou, že náhradný diel s logom značky môže byť falzifikátom, je aj veľmi nízka cena. Pokiaľ máte možnosť porovnať si originálny diel s tým, ktorý ste kúpili, určite to urobte. Falzifikát často odhalíte už pri vizuálnej kontrole. Pokiaľ nie, zamerajte sa aj na možné komplikácie pri montáži. Falzifikáty väčšinou disponujú nepresnosťami, ktoré vznikajú vďaka nízkej kvalite výroby.“

Kvalitu služieb servisnej siete ŠKODA AUTO na Slovensku potvrdili aj odborníci z nezávislej inšpekčnej organizácie TOPTEST, ktorí v opakovaných testoch porovnali prácu autorizovaných a nezávislých servisov. Ten posledný porovnal servisy v základnom servisnom úkone, akým je výmena brzdových platničiek na najrozšírenejšom automobile na slovenských cestách, modeli ŠKODA Fabia. Spolu vykonali 32 testov kvality v každom kraji. Výsledky ukázali veľké rozdiely v kvalite služieb, no minimálne rozdiely v cenách.

V celkovom hodnotení dominovali autorizované servisy ŠKODA. Najlepší nezávislý servis sa umiestnil až na 16. mieste. Až v tretine nezávislých servisov navyše zaregistrovali problémy s kvalitou montáže. Autorizované servisy ŠKODA nemali s kvalitou použitých platničiek ani montážou problém a zaznamenali 100-percentnú úspešnosť.

Test servisov vyvrátil aj mýtus o výrazne nižších cenách náhradných dielcov a práce v neautorizovaných servisných dielňach. Naopak preukázal, že celkový cenový rozdiel je zanedbateľný a pohyboval sa vo výške približne 10 eur. V autorizovaných servisoch ŠKODA si dokonca v priemere pýtali za prácu menej ako v nezávislých.

ŠKODA AUTO
je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily, ponúka v súčasnosti šesť modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti a Superb, v roku 2014 dodala zákazníkom prvýkrát v jednom roku celosvetovo viac ako milión vozidiel, od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA AUTO v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky, prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi, zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: