Dachser prepravil špeciálnu lokomotívu z Pekingu až na testovací okruh v Česku

BRATISLAVA, 9. februára 2016 (tlacovasprava.sk) – Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser realizoval prepravu lokomotívy z čínskeho Pekingu do stredočeskej Velimi. Špeciálne koľajové vozidlo s hmotnosťou 61 ton pre údržbu trolejov prešlo z Číny po mori, po rieke a po súši viac než 25 700 km. Na realizáciu tejto neštandardnej zásielky bola potrebná špeciálna manipulačná technika a vysoké know-how divízie Dachser Air & Sea Logistics.

Špeciálne koľajové vozidlo s hmotnosťou 61 ton pre údržbu trolejov prešlo z Číny po mori, po rieke a po súši viac než 25 700 km. Lokomotíva putovala po mori do Hamburgu a odtiaľ po rieke Labe do Brandenburgu, kde bola preložená na špeciálny ťahač a dopravená po ceste do podniku.
Špeciálne koľajové vozidlo s hmotnosťou 61 ton pre údržbu trolejov prešlo z Číny po mori, po rieke a po súši viac než 25 700 km. Lokomotíva putovala po mori do Hamburgu a odtiaľ po rieke Labe do Brandenburgu, kde bola preložená na špeciálny ťahač a dopravená po ceste do podniku.

Lokomotíva, respektíve špeciálne koľajové vozidlo pre údržbu a opravy trolejov, bola vyrobená čínsko-nemeckým konzorciom v Pekingu, jej finálnu montáž však vykonávala spoločnosť Gleisbaumechanik Brandenburg GmbH v Nemecku. Lokomotíva tak putovala po mori do Hamburgu a odtiaľ po rieke Labe do Brandenburgu, kde bola preložená na špeciálny ťahač a dopravená po ceste do podniku. Skompletizovanú lokomotívu bolo potom nutné kvôli testovaniu previezť do Velimi, kde sa na špeciálnej skúšobnej trati overovali jej prevádzkové vlastnosti.

Dachser realizoval prepravu lokomotívy z čínskeho Pekingu do stredočeskej Velimi.
Dachser realizoval prepravu lokomotívy z čínskeho Pekingu do stredočeskej Velimi.

„Na realizáciu takejto prepravy je nutné skoordinovať celý rad procesov a zabezpečiť zodpovedajúcu manipulačnú techniku,“ hovorí Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia a. s., a dodáva, „v hamburskom prístave lokomotívu zo zámorskej lodi na riečnu nákladnú loď prekladal plávajúci žeriav, posledné úseky po zemi potom táto neštandardná zásielka musela precestovať na nízkoložnom návese ako nadmerný náklad so všetkými príslušnými špeciálnymi opatreniami.“

Testovanie takýchto špeciálnych koľajových vozidiel prebieha v českej Velimi, kde Výskumný Ústav Železničný prevádzkuje dva vlastné skúšobné železničné okruhy. Tie patria k významným a uznávaným skúšobným európskym centrám pre železničnú techniku a zariadenia. Preto sem bola dopravená aj špeciálna lokomotíva z Pekingu poháňaná elektromotormi a dieselovými motormi.

Budú tu otestované jej prevádzkové vlastnosti tak, aby sa mohla v prípade svojho nasadenia v praxi dostať na miesto poruchy rýchlosťou až 160 km/hod. Po dokončení všetkých testov sa lokomotíva vydá rovnakou cestou späť do Číny, kde bude pôsobiť na čínskych vysokorýchlostných tratiach.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 120 zamestnancov.

Základné informácie o skupine Dachser

Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 25 000 ľudí v 437 pobočkách po celom svete. Za rok 2014 zrealizoval cca 73,7 miliónov zásielok. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2014 predstavoval 5,3 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte http://www.dachser.sk.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communications a. s.
Anna Palfiová
PR manager
Tel.: +421 903 644 575
E-mail: anka.palfiova@gmail.com

Dachser Slovakia a.s.
MSc Monika Takáčová
Marketing Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.takacova@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.