Granko začína predaj najznámejšieho retro balenia z roku 1979!

BRATISLAVA, 19. februára 2016 (tlacovasprava.sk) – Do slovenských obchodov sa vracia limitovaná edícia retro balení GRANKO. Vďaka tomu môžete mať známy obal GRANKO s dievčatkom Veronikou, ktorý bol uvedený ako historicky prvý už v roku 1979 a získal na konci roka 1980 cenu v súťaži Obal roka.

Zaspomínajte si s horúcou šálkou obľúbeného kakaa na svoje detstvo. Zabehnite si pre svoje vlastné retro balenie GRANKA!

Nástup GRANKA na slovenský trh v roku 1979 spôsobil doslova senzáciu, rovnako ako retro hračky z tohto obdobia, akými boli napríklad tatrovka, „mončiči“ alebo populárne céčka. Úspech GRANKA spočíval predovšetkým v tom, že išlo o prvé granulované rýchlorozpustné kakao svojho druhu v ČSSR. Väčšina už existujúcich nápojov bola prevažne vo forme klasického prášku, ktorý sa musel osladzovať.

Granko retro Veronika
Do slovenských obchodov sa vracia limitovaná edícia retro balení GRANKO. Známy obal GRANKO s dievčatkom Veronikou bol uvedený ako historicky prvý už v roku 1979 a získal na konci roka 1980 cenu v súťaži Obal roka.

Viete, ako vznikol samotný názov GRANKO?

Názov vznikol vo verejnej súťaži, ktorá bola vyhlásená vedením Čokoládovní Kolín, kde sa kakao začiatkom roku 1978 vyrábalo. Celkom prišlo 394 odpovedí. Víťazným názvom bola zvolená skratka z pomenovania GRANulované KakaO – GRANKO.

Zaujímavosťou je, že tento názov zhodne zaslalo sedem súťažiacich! Bolo teda rozhodnuté, že odmena za všetky tri umiestnenia bude spojená a z celkovej čiastky dostane každý výherca svoju sedminu – vtedy to bolo krásnych 428 Kčs.

Spomeniete si na všetky balenia GRANKO?

V roku 1979 bola prvým obalom plastová dóza s obsahom 400 g, ktorá bola doplnená krabičkou s objemom 250 g.

V roku 1981 došlo k rozšíreniu radu GRANKO o rýchlo rozpustný banánový nápoj, ktorý v roku 1985 doplnil jahodový variant a v roku 1988 broskyňový a čučoriedkový variant. Tieto série ale boli uvedené iba ako limitované.

V roku 1995 sa na obale objavujú populárne animované postavičky Mach a Šebestová, ktorí boli hlavnými aktérmi historicky prvej TV reklamy na GRANKO.

Fotogaléria: História obalov Granko

V roku 2010 boli uvedené na trh dve novinky – GRANKO Exclusive, ktoré je menej  sladké a obsahuje viac kakaa a GRANKO Calci-N s obsahom vápnika. Balenie s bodkovaným hrnčekom na obale nájdeme v obchodoch dodnes.

Granko
V roku 2010 boli uvedené na trh dve novinky – GRANKO Exclusive, ktoré je menej sladké a obsahuje viac kakaa a GRANKO Calci-N s obsahom vápnika. Balenie s bodkovaným hrnčekom na obale nájdeme v obchodoch dodnes.

Balenie GRANKA v retro prevedení zakúpite v gramáži 450 g za odporúčanú maloobchodnú cenu 3,49 EUR.

Kontakt pre médiá:
Kamila Rehorovská
Account executive
AMI Communications Slovakia
m (+421) 905 897 905 | f (+421) 2524 985 49
Suché mýto 1/C | 811 03 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.