Vincentka, a. s., s nárastom tržieb, ročne sa predajú až 4 milióny fliaš známej minerálky

LUHAČOVICE, 28. apríla 2016 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Vincentka, a. s., dosiahla za rok 2015 tržby vo výške cca 3 352 200 Eur (90,6 mil. Kč), čo bolo o cca 222 000 Eur (6 mil. Kč) viac ako rok predtým. Spoločnosť tým zopakovala zatiaľ najúspešnejší rok 2013, keď jej tržby dosiahli cca 3 367 000 Eur (91 mil. Kč). Informoval o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na plnenie minerálnej vody Vincentka do fliaš.

„Rok 2014 bol atypický, pretože sme menili distribútora pre český trh. Novým distribútorom sa stala spoločnosť Kofola, a. s., a zmluvy s niektorými reťazcami sa uzatvárali až na jar 2014, čo sa prejavilo v drobnom výpadku. V nasledujúcom roku 2015 sa situácia zlepšila a tržby sa nám medziročne zvýšili o 7 %. Pokračoval aj trend pravidelného rastu odbytu na slovenskom trhu, ktorý sa v posledných rokoch každoročne zvyšuje viac ako o 10 %. Práve slovenský trh, spolu s domácim sú pre nás naďalej prioritou,“ povedal J. Šumšal.

Dodal, že v roku 2015 sa mierne znížil predaj v Rusku a na Ukrajine a stagnoval v Číne. Vincentku firma dodáva tiež do Estónska a v menšom množstve do Maďarska. Naopak firme stále rastú tržby z doplnkového sortimentu, ktorý tvorí nosový sprej, pastilky, zubná pasta, hydratačný krém či sirup. V poslednej dobe výrazne rastie aj záujem o koncentrát k výplachu nosových dutín s kanvičkou Nasalis. Na celkových tržbách sa doplnkový sortiment podieľa cca 36 percentami.

Spoločnosť Vincentka, a. s., dosiahla za rok 2015 tržby vo výške cca 3 352 200 Eur (90,6 mil. Kč)
Spoločnosť Vincentka, a. s., dosiahla za rok 2015 tržby vo výške cca 3 352 200 Eur (90,6 mil. Kč)

Spoločnosť Vincentka, a. s., ročne predáva viac než štyri milióny fliaš Vincentky s obsahom 0,7 litra. Cca 10 % tržieb tvorí export. Akciová spoločnosť Vincentka, a. s., so sídlom v Luhačoviciach bola založená v roku 1997 za účelom kúpy a obnovenia prevádzky plniarne liečivej minerálnej vody. V januári 1998 sa tak nadviazalo na viac ako storočnú históriu, ktorá začala výstavbou prvej plniarne priamo pri prameni z roku 1851. Spoločnosť realizovala rozsiahle rekonštrukcie objektu a trvalo investuje do modernizácie prevádzky, technologického zariadenia i rozšírenia kapacít, najmä na výrobu doplnkového tovaru. Priemerne zamestnáva 17 osôb.

Svetoznáma Vincentka je minerálna voda z prírodného liečivého zdroja vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice. Je tiež označovaná ako "liek našich babičiek" a je to typický sezónny produkt.
Svetoznáma Vincentka je minerálna voda z prírodného liečivého zdroja vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice. Je tiež označovaná ako “liek našich babičiek” a je to typický sezónny produkt.

Svetoznáma Vincentka je minerálna voda z prírodného liečivého zdroja vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice. Je tiež označovaná ako “liek našich babičiek” a je to typický sezónny produkt. Vincentka sa plní do fliaš už takmer 200 rokov a na kúpeľné účely sa využíva ešte dlhšie. V roku 1792 sa objavuje názov Vincentka.

História predaja Vincentky vo fľašiach siaha do roku 1820. V kúpeľníctve sa používa najmä pri inhalačných a pitných kúrach pri chorobách dýchacích ciest, ďalej hlasiviek, poruchách látkovej výmeny, žalúdočných vredoch, chorobách dvanástnika, pri chronickej pankreatitíde a diabete. O vznik kúpeľov v Luhačoviciach sa zaslúžil šľachtický rod Serényiovcov. Koncom 18. storočia tu dal gróf Vincenc postaviť prvé liečebné a ubytovacie zariadenia a po ňom je Vincentka aj pomenovaná.

Spoločnosť Vincentka, a. s., ročne predáva viac než štyri milióny fliaš Vincentky s obsahom 0,7 litra. Cca 10 % tržieb tvorí export.
Spoločnosť Vincentka, a. s., ročne predáva viac než štyri milióny fliaš Vincentky s obsahom 0,7 litra. Cca 10 % tržieb tvorí export.

Ing. Štefan Kuča
PR agentúra PAPER LIFE
0905 555 140
paperlife@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.