*
článok
Médiá & Internet, TLAČOVÉ SPRÁVY

Súd zakázal neoprávnené šírenie Markízy v Českej republike

BRATISLAVA, 16. júna 2016 (tlacovasprava.sk) – MARKÍZA-SLOVAKIA,  spol. s r.o., získala prvé predbežné opatrenie z dôvodu nelegálneho šírenia jej programových služieb na území Českej republiky.

„Sme radi, že súd uznal naše argumenty o protiprávnosti šírenia našich staníc v Česku. Sme presvedčení, že uznávanie práv vysielateľa musí byť rešpektované rovnako ako akýkoľvek iný typ práv,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele.

Cieľom tohto postupu je zabrániť nelegálnemu prenosu vysielania programových služieb MARKÍZA- SLOVAKIA,  spol. s r.o. mimo územia Slovenskej republiky. To najlepšie z obsahu najsledovanejšej slovenskej stanice TV Markíza českým divákom poskytuje od januára 2016 Markíza International.

Podobná situácia je aj v prípade staníc českej skupiny Nova, ktoré sú bez jej súhlasu šírené na území Slovenskej republiky.

„Rozhodnutie českého súdu a vydanie predbežného opatrenia je jasným dôkazom, že naša stratégia ako v Českej republike, tak aj na Slovensku, kde podnikáme rovnaké kroky, je správnou cestou. Naďalej budeme pokračovať v našom úsilí zastaviť cezhraničné vysielanie staníc skupiny Nova šírených bez nášho súhlasu,“ dodáva Petr Horák, riaditeľ sekcie nových projektov skupiny Nova.

Lukáš Kočišek
PR manažér / PR Manager
MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o.
Bratislavská 1/A, 843 56 Bratislava
M +421 904 700 228
T (+421) 2 68274123
Kocisek.Lukas@markiza.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: