Ministerstvo vnútra reaguje na článok Plus 7 dní spájajúci Kaliňáka s luxusnou vilou

BRATISLAVA, 24. júna 2016 (tlacovasprava.sk) – Týždenník Plus 7 dní vo svojom článku Tají vilu za milióny?…hrubo zavádza čitateľov výmyslami o vlastníctve vily Roberta Kaliňáka v Bratislave.

Plus 7 dní
Plus 7 dní

Síce sa vo svojom titulku redaktor pýta, či minister vnútra tají vilu za milióny, v skutočnosti sa však redaktor ani neunúval túto otázku položiť na Tlačové oddelenie Ministerstva vnútra SR.

Redaktor sám sebe položil otázku a sám si aj odpovedal, ibaže jeho odpoveď je čistý nezmysel. Keby si dal tú námahu a spýtal sa, bez problémov by sme mu vyargumentovali, že spomínaná vila vôbec nie je, nebude a ani nikdy nebola Roberta Kaliňáka.

Už v minulosti sa Robert Kaliňák do médií vyjadril, že to nie je jeho dom a ani netúži po dome, ale chce bývať v byte. Zariadil si také bývanie, v ktorom je šťastný a nevidí dôvod na sťahovanie. Tento článok sú dve strany čistého klamstva založeného na domnienkach redaktora, ktorý sa ani náznakom nesnažil nájsť pravdu.

Je to výsledok neprofesionality, podupania novinárskych pravidiel a etiky a úplného ignorovania Tlačového zákona, z ktorého jasne vyplýva, že novinár má dať priestor na vyjadrenie všetkým zainteresovaným. Ak by k tomu došlo, mohol sa týždenník Plus 7 dní vyhnúť tejto hanbe.

Kontakt:
Andrea Dobiášová
Hovorkyňa Ministerstva vnútra SR
Mobil: +421 905 807 787
Tel: +421 2 5094 4631
E-mail: andrea.dobiasova@minv.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.