Nová futuristická čerpacia stanica Slovnaft vás ohúri nielen svojím dizajnom!

BRATISLAVA, 11. júla 2016 (tlacovasprava.sk) – Slovnaft, najväčší prevádzkovateľ čerpacích staníc na Slovensku, začal s výstavbou novej čerpacej stanice s unikátnym dizajnom na Prístavnej ulici. Nové predajné miesto bude súčasťou modernej administratívno-obchodnej štvrte v blízkosti nákupného centra Eurovea, komplexu Panorama City a lokality Mlynské Nivy.

Čerpaciu stanicu netradičného vzhľadu navrhla architektonická kancelária ALEXY & ALEXY.

Čerpacia stanica Slovnaft, Bratislava, Prístavná
Čerpacia stanica Slovnaft, Bratislava, Prístavná.

Čerpaciu stanicu ozvláštni najmä originálne riešené membránové prestrešenie s výraznou kovovou konštrukciou. Pri výstavbe predajne sa taktiež použije viacero úsporných technológií. Vykurovaná bude prostredníctvom tepelného čerpadla, kedy sa odobratá voda z podložia použije na vykurovanie a chladenie objektu a následne sa vráti späť do podzemných vôd. Strechu zas pokryje zeleň, ktorá má nielen estetický, ale aj ekologický prínos. Zeleň na streche je navrhnutá zo suchomilných tráv, ktoré sú nenáročné na starostlivosť a údržbu.

Čerpacia stanica Slovnaft, Bratislava, Prístavná
Čerpacia stanica by mala byť vybudovaná do konca tohto roka a sprevádzkovaná v úvode roka 2017. Motoristom ponúkne kompletný sortiment aditivovaných palív vrátane LPG a ďalších doplnkových služieb.

„Naším zámerom bolo, aby sa unikátne riešená čerpacia stanica Slovnaft stala prirodzenou súčasťou jednej z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich častí Bratislavy. Pri jej výstavbe použijeme viaceré moderné technológie, ktoré nie sú pre čerpacie stanice štandardom,“ povedala riaditeľka maloobchodu Timea Reicher.

Čerpacia stanica by mala byť vybudovaná do konca tohto roka a sprevádzkovaná v úvode roka 2017.

Motoristom ponúkne kompletný sortiment aditivovaných palív vrátane LPG a ďalších doplnkových služieb. V interiéri čerpacej stanice nájdu zákazníci ponuku občerstvenia Fresh Corner s výberovou kávou a čerstvými bagetami.

Zaujímavosťou tiež je, že nová čerpacia stanica bude stáť vedľa budovy Apollo klubu, kde v minulosti sídlilo riaditeľstvo rafinérie Apollo, predchodkyne Slovnaftu, ktorá bola zničená počas 2. svetovej vojny.

O Skupine SLOVNAFT

Skupina SLOVNAFT je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je SLOVNAFT, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Spoločnosť patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, významne podporuje šport, kultúru, vzdelávanie, mládež a revitalizáciu životného prostredia. Magazín Forbes zaradil značku Slovnaft medzi najhodnotnejšie slovenské značky. Skupina SLOVNAFT je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Čerpacia stanica Slovnaft, Bratislava, Prístavná
Slovnaft, najväčší prevádzkovateľ čerpacích staníc na Slovensku, začal s výstavbou novej čerpacej stanice s unikátnym dizajnom na Prístavnej ulici.

Kontaktná osoba:
Anton Molnár
hovorca a riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie
tel: +421 905 393 161

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.