Na jazere Kuchajda v Bratislave platí od dneška zákaz kúpania

BRATISLAVA, 5. augusta 2016 (tlacovasprava.sk) – Na prírodnom kúpalisku Kuchajda je od dnešného dňa vyhlásený zákaz kúpania. Dôvodom je aktuálny nevyhovujúci stav vody.

„Výsledky rozboru vzoriek vody na kúpanie, ktoré boli odobraté z jazera Kuchajda preukázali zhoršenie mikrobiologickej kvality vody v ukazovateli črevné enterokoky nad prípustný limit,“ informoval bratislavský regionálny hygienik Otakar Fitz.

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto okamžite zabezpečila v areáli Kuchajdy osadenie varovných oznamov o nevhodnosti vody a zákaze kúpania.

„Aj táto letná sezóna ukázala, že Kuchajda je pre Bratislavčanov obľúbeným miestom oddychu. Preto nás vzniknutá situácia mrzí. Zdravie a bezpečnosť návštevníkov je však pre nás prioritou,“ zdôraznil hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

Kuchajda je prírodné kúpalisko, zároveň je tu rybársky revír, preto je pravdepodobné, že vodu mohli znečistiť kačice alebo labute, ktoré tu žijú. Budúci týždeň budú hygienici testovať vodu opäť. Na základe týchto výsledkov sa určí ďalší postup.

Voda v Kuchajde pritom za posledné roky zaznamenala výrazné zvýšenie kvality. Sinice a riasy, ktoré v minulosti komplikovali prevádzku kúpaliska, sú dlhodobo pod medznými hodnotami. Čistotu vody na Kuchajde potvrdzujú aj raky, ktoré sa po rokoch vrátili do jazera.

Areál prírodného kúpaliska Kuchajda je až do konca septembra otvorený od 6.00 do 22.30 hod.

Kontakt
Mestská časť
Bratislava – Nové Mesto
Mgr. Marek Tettinger
Hovorca
Tel.: 02/49 253 215
Tel2: 0918 707 252
hovorca@banm.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.