Od 1. októbra začína vysielanie nová slovenská športová televízia! Kde si ju naladíte?

BRATISLAVA, 28. septembra 2016 (tlacovasprava.sk) – Od soboty, 1.októbra sa na Slovensku rozšíri ponuka športových programov o novú televíziu, ktorej obsahom bude prioritne podpora domáceho športu a marginálne aj kultúry. Licenciu bola žiadateľovi Elements Channel pridelená v júli 2016 (TD/174).

Názov televízie 2013 vychádza symbolicky zo stupňov víťazov, ktoré sú snom a cieľom každého športovca. Vysielací signál je dostupný pre káblové televízie v peeringovom centre SIX v SD a aj HD kvalite a na satelitnej pozícii 1W v SD kvalite (limitovala nás kapacita DIGI Slovakia, ktorá náš uplink realizuje).

Televízia 213 bude k dispozícii ako FREE TO AIR (FTA) televízia.

Športová televízia 213 začína vysielať od 1. októbra 2016
Športová televízia 213 začína vysielať od 1. októbra 2016

V našom vysielaní sa objaví domáca najvyššia futbalová súťaž (Fortuna liga), basketbalová liga mužov aj žien, hádzanárska liga mužov, ako aj vodné pólo, či hokejbal,“ konkretizuje šéfredaktor 213 René Stern a upresňuje: „Hokej budeme mať zastúpený zatiaľ prostredníctvom Európskej univerzitnej hokejovej ligy – budeme vysielať zápasy českých a slovenských univerzitných teamov. Portfólio pravidelných súťaží stále rozširujeme, rokujeme o rozšírení programu stále ďalej.“

Televízia 213 nenakupuje žiadne hotové programy, celé vysielanie si pripravuje z vlastných zdrojov. Okrem priamych prenosov a následne repríz z týchto zápasov sa sústreďuje aj na výrobu vlastných magazínov a dokumentov zo spomínaných športov.

René Stern: „Čo sa týka kultúry, našou snahou je priniesť viaceré televízne formáty, od záznamov z inscenácií a koncertov, klasických portrétov osobností, prezentáciu umeleckej tvorby po diskusné relácie venované divadelnej, hudobnej a výtvarnej oblasti. Zároveň prinesieme lifestylovú reláciu či nočnú show. Skrátka, chceme vyplniť priestor v rámci existujúceho kultúrneho vysielania na Slovensku”

Okrem ambície vysielať ako káblová a satelitná televízia bude mať 213 aj vlastné internetové vysielanie, ktorá bude až na malé výnimky kvôli licencii kopírovať vysielanie klasickej televízie. Online vysielanie bude 213 produkovať cez vlastnú web stránku http://www.213.sk (verejnosti sprístupnená podobne ako televízia 213 od 1.októbra).

PROGRAM 213 PRI ŠTARTE:

Sobota, 1.október 2016 krátko pred 19.00 hod priamym prenosom z parkúru Jesenná klasika, ktorý organizuje X-BIONIC SPHERE v Šamoríne.

Po parkúre o 20.30 hod pokračuje naše vysielanie galavečerom bojových športov z popradskej arény Simply the best 12.

Nedeľa, 2.október 2016 od 9.30 hod vysielame v priamom prenose z Novák vyvrcholenie Slovenského pohára vo vodnom póle.

Popoludní uvedieme o 17.30 Fortuna ligu v priamom prenose (Trenčín – Prešov).

Kontakt pre média:
Adriana Hosťovecká
hostovecka@213.sk
mobil: 0918 666 656

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.