Výhody MEWA  systému prania: Úsporná, ekologická technika prania

BRATISLAVA, 13. októbra 2016 (tlacovasprava.sk) – Textilné čistiace utierky sa používajú v najrôznejších odvetviach. V remeselnej sfére a priemysle sa používajú rôzne pomocné prostriedky: oleje, tuky a mazivá.

K tomu je potrebné ešte pridať rôzne stupne znečistenia v závislosti od účelu použitia, čo kladie mimoriadne nároky tak na proces prania, ako aj na opätovnú úpravu textílií. Pritom sa využíva voda – na rozdiel od chemického čistenia, kde sa čistí nasucho.

MEWA systém prania
MEWA perie s biologicky rozložiteľnými pracími prostriedkami v čo najmenších dávkach.

MEWA perie pomocou vody. To nie je žiadna samozrejmosť. Pretože chemické čistenie nepoužíva vodu, ale rozpúšťadlá, ktoré vnikajú do suchých vláken, aby odstránili škvrny. V spoločnosti MEWA je to inak: tu zabezpečuje čistotu a sviežosť voda. Aby sa voda využívala úsporne, vyvinul poskytovateľ textilných služieb postup starostlivosti o textilný materiál, ktorý efektívne využíva zdroje:

  • Pranie sa uskutočňuje s biologicky rozložiteľnými pracími prostriedkami v čo najmenšom dávkovaní.

    MEWA
    MEWA perie s biologicky rozložiteľnými pracími prostriedkami v čo najmenších dávkach.
  • Kaskádová technika“ filtruje využiteľnú vodu z posledných plákaní. Recyklovaná voda sa môže použiť pre ďalšie pracie cykly. To znižuje použitie čistej vody o 50 percent.
  • Zo špiny sa stane energia: zatiaľ čo textílie prechádzajú ďalším procesom ošetrovania, vyprané nečistoty sa spracujú a použijú pre vyhrievanie pracích a sušiacich liniek. To redukuje spotrebu primárnej energie.
  • Všetky podniky v celej Európe sú vybavené vlastnou čističkou odpadových vôd. Dosahuje sa stupeň čistoty 99,8 percent. Ochrana vôd ďaleko presahuje zákonné predpisy.

Cieľ samotného environmentálno-technického vývoja: kontinuálne znižovať používanie energie, vody a pracích prostriedkov – a pritom dosahovať čo najlepšie výsledky. Oproti tradičným spôsobom prania to znamená až o 85 percent nižšie zaťaženie životného prostredia.

Sortiment čistiacich utierok prispôsobených na rôzne možnosti použitia ponúka široké spektrum využitia pre priemysel, autoservisy a tlačiarne. Súčasne poskytujeme aj vhodný bezpečnostný kontajner Safety Container používaný na skladovanie a prepravu utierok. V tomto kontajneri sa dajú utierky priestorovo úsporne, bezpečne a v súlade s právnymi predpismi uschovať v dielni.

MEWA systém prania
MEWA systém prania: MEWA perie s biologicky rozložiteľnými pracími prostriedkami v čo najmenších dávkach.

Systém viacnásobného poskytnutia, vyzdvihnutia, prania a dodania, ktorý je certifikovaný podľa DIN ISO 9001 a 14001, sa dá bez problémov integrovať do všetkých prevádzkových postupov a týmto spôsobom optimalizuje procesy riadenia kvality a environmentálneho manažmentu.

Spoločnosť MEWA zásobuje zo 44 prevádzok podniky po celej Európe pracovnými a ochrannými odevmi, čistiacimi utierkami, rohožami na zachytávanie oleja a klasickými rohožami, ako pod značkou „World Wide Work by MEWA“ ochrannými pracovnými pomôckami. Celkom 4.900 zamestnancov má na starosti viac než 174.600 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remesiel a gastronómie. V roku 2015 dosiahla skupina MEWA obrat vo výške 612 miliónov eur. Spoločnosť MEWA, ktorá bola založená v roku 1908, je dnes vedúcou spoločnosťou v oblasti textilného manažmentu. V novembri 2013 sa dostala MEWA medzi troch favoritov Nemeckej ceny trvalo udržateľného rozvoja v kategórii “Nemecké produkty/služby”. Spoločnosť bola roku 2013 tretíkrát ocenená vydavateľstvom Deutsche Standards “Značkou storočia” a ďalej bola roku 2016 druhýkrát vyznamenaná ako “Vedúca značka na svetovom trhu”.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA:

MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097

Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, www.mewa.sk

Kontakt pre tlač:

Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,

Tel.: +420 603 556 410, E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.