Filip Tůma jazdil v Subaru 4 mesiace na LPG: Ako dopadol test úspory?

BRATISLAVA, 14 októbra 2016 (tlacovasprava.sk) – Filip Tůma sa stal začiatkom júna mediálnou tvárou karty Probucard, ktorá zabezpečuje prestavbu auta na LPG bez vstupnej investície. Ako veľvyslanec tohto alternatívneho autopaliva dostal k dispozícií Subaru Legacy (2 498 cm³, 115 kW) s pohonom aj na LPG. Za krátky čas na ňom najazdil viac ako 20 000 kilometrov.

Tůma: Jazda na LPG je tichá, úsporná a bezproblémová

„Olomouc, Košice, Tatry boli, okrem iného, moje tohtoročné pracovné aj dovolenkové destinácie,“ hovorí Tůma a dodáva. „ Ročne najazdím viac ako 80 000 kilometrov a náklady na palivo u mňa rozhodne nie sú zanedbateľné. Pri takomto nájazde by sa mi investícia do prestavby na LPG vrátila už o necelých šesť mesiacov. Hoci niekedy si môžem vybrať, akým autom kam pôjdem. V poslednom čase jazdím len LPG. Naozaj to šetrí peniaze.“

Filip Tůma, ambasádor slovenských LPG áut
Filip Tůma, ambasádor slovenských LPG áut, najazdil za štyri mesiace na LPG viac ako 20 tisíc kilometrov, ušetril takmer 1300 €

Filip Tůma pri nájazde 23 157 km spotreboval priemerne 10,59 litra LPG na 100 km, čo predstavuje úsporu 1 255 € oproti „čisto benzínovej jazde“.

LPG prináša vodičovi veľa výhod

Karta Probucard zabezpečuje, formou poskytnutia bezúročnej pôžičky, záujemcom doplnenie ich áut na LPG pohon.
Karta Probucard zabezpečuje, formou poskytnutia bezúročnej pôžičky, záujemcom doplnenie ich áut na LPG pohon.

Tankovanie LPG je riešením pre všetkých, ktorí rozmýšľajú nad svojimi výdavkami. A nielen to. Auto s LPG prináša takmer dvojnásobný dojazd, šetrí motor aj motorový olej, je menej hlučné a keďže neprodukuje skoro žiaden smog a vypúšťa výrazne menej emisií CO2, je aj veľmi ekologické.

Ten, kto mesačne najazdí pri priemernej spotrebe benzínu 8 l/100 km čo i len 1 500 kilometrov, na pohonných hmotách ušetrí vďaka LPG za rok na peknú dovolenku (773 €). Kalkulačka prepočtu potenciálnych úspor je aj na http://www.probucard.sk.

LPG (z angličtiny Liquefied Petroleum Gas) čiže skvapalnený ropný plyn je zmes uhľovodíkových plynov používaná ako palivo do spotrebičov a vozidiel. Ide o novodobejšie označenie pre zmes vykurovacieho plynu, známu ako propán-bután. Používa sa ako palivo pre varenie, vykurovanie i osvetľovanie, aj ako palivo pre motorové vozidlá. Bežne sa plní do tlakových fliaš rôznych veľkostí, ktoré sa potom používajú ako prenosné zásobníky vykurovacieho plynu v domácnostiach a pri pobyte v prírode. LPG sa používa ako alternatívny pohon pre automobily. Jeho veľkou výhodou je polovičná cena na čerpaciach staníciach v porovnaní s benzínom
a šetrnosť k životnému prostrediu.

Karta Probucard zabezpečuje, formou poskytnutia bezúročnej pôžičky, záujemcom doplnenie ich áut na LPG pohon. Zákazníkom, ktorí si zvolia nové auto na LPG, Probucard podobne preplatí rozdiel ceny medzi klasickým (benzín) a duálnym (benzín a LPG) pohonom. Držiteľ Probucard sa na oplátku zaviaže tankovať v neustále sa rozširujúcej sieti partnerských staníc Probucard. Viac sa dozviete na http://www.probucard.sk alebo 0850 111 700.

PROBUGAS, a.s., súčasť nemeckej skupiny AEN Group, je slovenským lídrom medzi dodávateľmi propánu a propán-butánu na slovenskom trhu.

Kontakt pre médiá:
Ľudovít Tóth, event2all
0907 982 221, toth@event2all.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.