V Jasnej otvárajú hotel dýchajúci luxusom: Neuveríte, aký bol škaredý pred obnovou!

DEMÄNOVSKÁ DOLINA, 16. októbra 2016 (tlacovasprava.sk) – V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry pribudne počas tohtoročnej zimnej sezóny nový 4-hviezdičkový, 6 podlažný boutique hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi s avantgardným, nápaditým a moderným dizajnom poskytne aj tým najnáročnejším klientom vysokú úroveň služieb, silne personalizovaný servis orientovaný na individuálne predstavy a priania hostí.

Ski-in Ski-out Hotel Pošta**** bude súčasťou nového polyfunkčného Centra v srdci Jasnej.

Nový hotel vynikne exkluzívnym dizajnom a vďaka unikátnej polohe vedľa nástupnej stanice lanovky Grand Jet na Bielej Púti, bude súčasťou nákupného korza a doplnkových apre-ski aktivít.

Hotel Pošta **** je novou adresou zážitkov v Jasnej a stáva sa tak synonymom dokonalej dovolenky priamo pod Chopkom. Prví klienti si jeho originalitu a personifikovaný prístup užijú už počas tejto zimnej sezóny.
Hotel Pošta **** je novou adresou zážitkov v Jasnej a stáva sa tak synonymom dokonalej dovolenky priamo pod Chopkom. Prví klienti si jeho originalitu a personifikovaný prístup užijú už počas tejto zimnej sezóny.

Hotel Pošta**** bude prvý hotel v lyžiarskom stredisku Jasná svojho druhu. Pre náročných klientov túžiacich po súkromí, pokoji a relaxe v horách bude ponúkať presne to, čo veľkokapacitné hotely nevedia poskytnúť. Komornú atmosféru zintenzívni výnimočný prístup personálu hotela k hosťom, na ktorý sa chceme špeciálne zamerať. Schopný personál, pokoj, múdrosť, skúsenosť a vysoká úroveň hospitality služieb v nádhernej prírode sú presne tie atribúty, ktorými bude náš boutique hotel zapamätateľný pre klientov a tieto symboly sme napokon preniesli aj do samotného loga hotela“, uviedla Katarína Lukáčová, riaditeľka obchodu a marketingu pre hotely TMR.

Samotný dizajn pôvodnej administratívnej budovy Starej pošty bol zverený do rúk odborníkov, ktorí v koncepcii stavby vychádzal z hlavnej myšlienky návrhu – výraznej panorámy hôr s prevismi, bralami a dominantným stromom borovicou – kosodrevinou v jej centre.

Základným inšpiračným podnetom pri návrhu prestavby a dostavby Starej pošty bola pôvodná budova, najmä jej neproporcionálny, takmer neestetický pomer hmoty severnej fasády.
Základným inšpiračným podnetom pri návrhu prestavby a dostavby Starej pošty bola pôvodná budova, najmä jej neproporcionálny, takmer neestetický pomer hmoty severnej fasády.

Základným inšpiračným podnetom pri návrhu prestavby a dostavby Starej pošty bola pôvodná budova, najmä jej neproporcionálny, takmer neestetický pomer hmoty severnej fasády. Tento výrazný fakt sa zmenil na hlavné pozitívum celého návrhu. Vodiacim prvkom v zámere je mohutný strešný štít, v ktorom sa šikmá plocha musí rytmicky, ale s harmóniou opakovať v celej hmote stavby. Náš návrh predstavuje architektonický tvar sedlovej strechy ako horského štítu, ku ktorému je dotvorené pokračovanie ´panorámy hôr´ vo forme menších končiarov na pravej a ľavej strane prístavieb apartmánových častí. Obraz ohnutej borovice sa vynára pri pohľade na šikmý hnedý prvok v strede pôvodnej fasády ako kmeň stromu a naň nadväzujúce konáre vo forme balkónov, ktorých výplne predstavujú ihličie“, opísali koncepciu prestavby Starej pošty na Hotel Pošta**** Katarína Kováčová a Veronika Zelinová z architektonického ateliéru KLIKALI.

Pamätník Ján Štetka si na pôvodný poštový úrad v lyžiarskom stredisku Jasná spomína takto: „Pošta bola v Jasnej od uvedenia prvej lanovej dráhy do prevádzky (23.10.1949) a to v drevenom dome v blízkosti údolnej stanice lanovky na Koliesku. V 60. rokoch po vybudovaní asfaltovej cesty od demänovských jaskýň po konečnú stanicu autobusu zvanú ´Tri domky´ sa tu presťahoval aj poštový úrad z Kolieska. Okrem pošty tu sídlil aj obecný úrad, cestovná kancelária a reštaurácia. V 80. rokoch sa v Jasnej vybudoval nový objekt (pozn. spomínaná Stará pošta), v ktorom si rekreačné stredisko Jasná pre svojich zamestnancov zriadilo zariadenie s ubytovaním. Administratívna budova Starej pošty otvorená v roku 1988 pre obyvateľov, ale hlavne hostí strediska, poskytovala vo vysokom štandarde nielen všetky poštové a telekomunikačné služby, ale aj predaj širokého sortimentu domácej a zahraničnej tlače. Nový Hotel Pošta****, ktorého základ bude tvoriť budova bývalej pošty, je navrhnutý vizuálne tak, že tvarom troch spoločných striech pripomína lokalitu, v ktorej sa nachádza – na konečnej autobusu v Jasnej – ´Tri domky´“.

Nový Hotel Pošta**** vhodne doplní turistickú infraštruktúru v danej lokalite Demänovskej Doliny a to zabezpečením ubytovacích a stravovacích kapacít, ktoré dopomôžu k zvýrazneniu turistického ruchu v tejto sfére horského strediska. Hotel bude vybavený skvelou reštauráciou so slnečnou terasou inšpirovanou americkou kuchyňou a steakovou kultúrou.

Fotogaléria:

Wellness vybavenie dotvorí relaxačný masážny bazén, ochladzovací bazén, infra, fínska, parná sauna, turecký kúpeľ, vital bar a masérske izby. Punc exkluzivity ponúknu concierge služby osobných pomocníkov s batožinou, zaparkovaním auta, čistením topánok, umývaním automobilov a starostlivosťou o deti, či domácich miláčikov. Ski-in Ski-out hotel bez konferenčných priestorov bude mať vlastnú lyžiareň, parkovanie a takisto zázemie moderného a športového obchodu Tatry Motion.

Hotel Pošta **** je novou adresou zážitkov v Jasnej a stáva sa tak synonymom dokonalej dovolenky priamo pod Chopkom. Prví klienti si jeho originalitu a personifikovaný prístup užijú už počas tejto zimnej sezóny.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
Hovorca / Spokesperson
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
TATRY MOUNTAIN RESORTS
Demänovská Dolina 72
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovakia
http://www.tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.