Nový, patentovaný zápachový uzáver Advantix od Viega: Nízky, nepriepustný a ľahko čistiteľný!

BRATISLAVA, 17. októbra 2016 (tlacovasprava.sk) – Sprchy v úrovni podlahy sú pohľadné v každom dome či domácnosti. Individuálne designové riešenia sprchových odtokov, ktoré ponúka spoločnosť Viega v rámci programu Advantix, sú nielen pohľadné, ale tiež účelné. Pri všetkej estetike musia totiž tieto, väčšinou veľmi ploché odvodňovacie systémy, spĺňať vždy jedno: neustále chrániť kúpeľňu proti spätnému prestupu nepríjemných zápachov z kanalizácie a predovšetkým po dlhé roky spoľahlivo odvádzať odpadovú vodu.

Konštrukcia odtoku v úrovni podlahy sa rovná kvadratúre kruhu: odpad bude ideálne čo najviac v rovine, jednoducho zabudovateľný a prispôsobený na ľahké čistenie. Naviac má (pomocou vodného uzáveru) chrániť pred prenikaním plynov z kanalizačného potrubia a odvádzať bez problémov vodu odtokovým výkonom aspoň 0,4 l / s (zodpovedá komfortnej prevádzke moderných úsporných sprchových hlavíc).

Kvadratúra kruhu?

Patentovaná konštrukcia umožňuje obzvlášť nízku vstavanú výšku, pri súčasnom vysokom odtokovom výkone a spoľahlivej ochrane pred obťažujúcimi zápachmi z kanalizácie (Foto: Viega)
Patentovaná konštrukcia umožňuje obzvlášť nízku vstavanú výšku, pri súčasnom vysokom odtokovom výkone a spoľahlivej ochrane pred obťažujúcimi zápachmi z kanalizácie (Foto: Viega)

Skĺbiť všetky uvedené požiadavky do jedného menovateľa je aj napriek tomu možné. To potvrdzujú odtoky Advantix. So vstavanými výškami od 70 mm sú ideálne pre inštalácie spŕch v úrovni podlahy. Pri bežnom používaní chráni pred intenzívnym zápachom z kanalizácie, a to ako u výšky zápachovej uzávierky 50 mm, alebo dnes už úplne bežne používanej výšky 30 mm, ktorá umožňuje dosiahnuť čo najnižšiu vstavanú výšku podlahových odtokov.

Viega
Spoločnosť Viega patrí k popredným výrobcom sanitárnej techniky.

Viega se pri tom zameriava na sofistikované riešenie hydrauliky v odtokovom telese. Teleso, ktoré zadržuje dôležitú vodnú uzávierku, sa po montáži otočí o 90 stupňov a cez ponornú rúrku je v tejto pozícii zafixované. Tým sa odtekajúca voda dostane do špeciálne vytvarovaného spojovacieho článku.

Voda prúdiaca odtokom tak využíva vstavanú výšku základného odtokového telesa.

Výsledok: aj napriek kompletne odnímateľnej zápachovej uzávierky môžu byť sprchové žliabky Advantix integrované do podláh so stavebnou výškou iba 70 mm – a to pri zachovaní odtokového výkonu 0,4 l / s. To vyhovuje aj moderným wellnessovým sprchám. Ich výkon sa napríklad vďaka eco, smart, jet alebo joy technológii pohybuje spravidla medzi 0,1 a 0,2 l/s.

Požiadavky na vodnú uzávierku

Súčasne zostane v odtoku dostatok vodnej uzávierky, aby aj pri podtlaku v odpadovom potrubí spoľahlivo chránila pred obťažujúcim zápachom.

Už cez dve desaťročia nespočetne úspešne nainštalovaných sanitárnych odtokov Viega dokazuje, že s dobre premyslenou technológiou sifónu sú odtoky Advantix aj cez ich nízku vstavanú výšku bez problémov použiteľné a spoľahlivo funkčné tiež s redukovanou výškou vodnej uzávierky.

Fotogaléria:

O firme:
Spoločnosť Viega s viac ako 4.000 zamestnancami po celom svete patrí v súčasnosti k popredným výrobcom sanitárnej techniky. Na trvalom úspechu firmy sa pracuje v deviatich svetových lokalitách. Výroba je sústredená do štyroch výrobných závodov v Nemecku. Špeciálne riešenie pre severoamerický trh sa vyrába v závode McPherson (Kansas / USA), podnik vo Wuxi (Čína) potom zaisťuje hlavnú produkciu určenú pre ázijský trh. Pre spoločnosť Viega je najdôležitejšia predovšetkým výroba inštalačnej techniky. Okrem potrubných systémov vyrába tiež predstenové a odvodňovacie systémy. Sortiment zahŕňa viac ako 17.000 produktov s rozmanitými možnosťami využitia, napríklad v technickom vybavení budov, v infraštruktúre, v priemyselných zariadeniach alebo pri stavbe lodí. Spoločnosť Viega bola založená roku 1899 v Attendorne v Nemecku a od 60. rokov sa začala presadzovať na medzinárodnom trhu. V súčasnosti sa produkty Viega používajú na celom svete. Tovar je na jednotlivých trhoch distribuovaných prevažne prostredníctvom odborných veľkoobchodov.

Kontakt pre médiá:

Dana Šulcová
Account Executive
MediaTrust Communications spol. s r.o
4D Center Prague
Kodaňská 1441/46, 101 00 Praha 10
Tel.: +420 234 066 204
Mobil: +420 603 556 409
Email: dsulcova@mediatrust.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.