Skupina Kofola sa rozrástla o zahraničnú spoločnosť produkujúcu známe minerálky

BRATISLAVA, 20. decembra 2016 (tlacovasprava.sk) –  Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspešne dokončila akvizíciu spoločnosti známej predovšetkým svojimi rovnomenným minerálnymi vodami. Produktové portfólio Radenskej sa vďaka tejto akvizícii rozšíri o prírodnú minerálnu vodu Studenac, pramenitú vodu Studena a sirupy Lero. Táto akvizícia zásadne posilní pozíciu Radenskej a skupiny Kofola v adriatickom regióne.

Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspešne dokončila akvizíciu spoločnosti Studenac. Tá je známa predovšetkým svojimi rovnomenným minerálnymi vodami. Produktové portfólio Radenskej sa vďaka tejto akvizícii rozšíri o prírodnú minerálnu vodu Studenac, pramenitú vodu Studena a sirupy Lero.
Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspešne dokončila akvizíciu spoločnosti Studenac. Tá je známa predovšetkým svojimi rovnomenným minerálnymi vodami. Produktové portfólio Radenskej sa vďaka tejto akvizícii rozšíri o prírodnú minerálnu vodu Studenac, pramenitú vodu Studena a sirupy Lero.

Zmluva o predaji firmy Studenac medzi Radenskou a Podravkou bola podpísaná 20. septembra tohto roka. Zahŕňala rad podmienok, ktoré mali byť naplnené pred prevodom vlastníckeho práva. Vzhľadom na to, že všetky tieto podmienky boli splnené, Radenska sa stala majiteľom 100 % podielu v spoločnosti Studenac a firma sa dnešným dňom stáva súčasťou skupiny Kofola.

Marian Šefčovič, generálny riaditeľ spoločnosti Radenska, si chváli akvizíciu firmy Studenac, pričom zdôrazňuje význam akvizície pri budovaní postavenia na trhu ako v Chorvátsku, tak aj v širšom regióne.

“Milujeme lokálne značky a ich príbehy. Studenac je presne takou značkou a my urobíme všetko, čo je v našich silách, aby firma bola na trhu ešte úspešnejšia. Studenac teraz potrebuje vlastnú dávku omladzujúcej pramenitej vody, a to je to, čo dobre vieme. Budeme tiež pracovať s množstvom synergických efektov, ktoré sme identifikovali počas akvizície. Máme pre to k dispozícii kvalitný lokálny tím, ktorý pozná veľmi dobre zvyklosti miestneho regiónu. Aby sme zachovali kontinuitu výroby, všetci zamestnanci firmy Studenac sa stávajú našimi zamestnancami,” uzatvára Šefčovič.

Viac o téme aj tu: Vinea uvádza na trh novú limitovanú edíciu nealko nápoja z hrozna,

Viac informácií Vám rada poskytne:
Jaroslava Musilová
PR Manager Kofola ČeskoSlovensko
tel: +420 725 552 934
jaroslava.musilova@kofola.cz

Skupina Kofola je jeden z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov so siedmimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch, celkovo skupina Kofola zamestnáva viac než 2 100 ľudí (bez ruského podniku).

Do produktového portfólia spoločnosti Kofola v ČeskoSlovensku patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy UGO. V licencii vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina. Spoločnosť Kofola je výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a tradičné minerálne vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch.

Z portfólia značiek spoločnosti Hoop Polska predávaných na poľskom trhu sú najvýznamnejšie sirupy Paola, kolové nápoje a limonády Hoop, minerálna voda Arctic a detské nápoje Jupík. Hlavné značky potom dopĺňajú ovocné nápoje Mr. Max a minerálna voda Grodziska.

V roku 2015 sa členom skupiny Kofola stala slovinská spoločnosť Radenska. Portfólio tradičných značiek minerálnych vôd Radenska, ovocných nápojov Ora a Oaza bolo od tohto roku doplnené o obľúbené chorvátske značky nápojov Nara, Inka a Voćko. Od roku 2016 sa Radenska stala výrobcom a distribútorom nápojov Pepsi, Mirinda a 7Up na chorvátskom trhu.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.