Nemocnica sv. Michala: Nadácia Zastavme korupciu klamala, z predraženia nákupov je napokon úspora!

BRATISLAVA, 11. januára 2017 (tlacovasprava.sk) – Ministerstvo vnútra SR aj Nemocnica sv. Michala odmietajú informácie združenia Zastavme korupciu, ktoré uvádza vo svojej správe. Nadácia Zastavme korupciu tvrdila, že pri svojej analýze nákupu zdravotníckeho vybavenia pre Nemocnicu sv. Michala, vychádzala z databázy Inštitútu zdravotnej politiky.

Na spoločnom stretnutí predstaviteľov nemocnice, predstaviteľov Zastavme korupciu a analytikov Inštitútu zdravotnej politiky sa však ukázal presný opak.

Už pri porovnaní prvých prístrojov z ich vlastného materiálu, pri ktorých uvádzali predraženie 470 000 eur, vyšlo po porovnaní reálnych špecifikácií a správnych prístrojov úspora 300 000 eur, a teda že nemocnica pri nákupe týchto prístrojov ušetrila.

Je teda zrejmé, že Nadácia Zastavme korupciu klamala, keď tvrdila, že pri vlastnej analýze využívala databázu ministerstva zdravotníctva. Naopak účelovo používali nesprávne špecifikácie, porovnávala neporovnateľné prístroje, prípadne porovnávali ceny bez DPH a teda, že cieľom tohto materiálu nebolo reálne porovnanie cien nákupu zdravotníckeho vybavenie nemocnice, ale že išlo o politickú objednávku poškodiť jednu z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, jej vedenie, ako aj vedenie ministerstva vnútra.

Nadácia mala e-mailom oznámiť ďalší termín stretnutia s predstaviteľmi nemocnice a analytikom Inštitútu zdravotnej politiky, kde by im podľa dohody boli sprístupnené ďalšie špecifikácie prístrojov z ich vlastného zoznamu. To sa však nestalo.

Je to ďalší dôkaz toho, že predstaviteľom Nadácie Zastavme korupciu nejde o skutočné zistenie správnych cien a špecifikácií prístrojov, ale nepravdivými tlačovými správami chcú zakryť pravdu, že ich vlastná analýza nákupu zdravotníckej techniky, ktorú podsunuli médiám, je hrubo zavádzajúca, neprofesionálna a najmä lživá.

Kontakt pre médiá:

Andrea Dobiášová
hovorkyňa Ministerstva vnútra SR
Tel: +421 2 5094 4631
E-mail: tlacove@minv.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.